Krutý osud čekal čivavu, kterou její majitel vyhodil u dálnice. Naštěstí to kolemjdoucí nenechali jen tak

Majitel se chtěl zbavit čivavy s postižením, a tak ji nechal v krabici u dálnice. Někteří lidé si neuvědomují, že nemají právo jednat se zvířaty takto ošklivě.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Stejně jako se někteří lidé narodí s určitým postižením nebo jej získají v průběhu života, tak stejná situace se stává i u zvířat. Nikdo z nich by se neměl stát obětí šikany nebo podobných nepříjemných zážitků, protože dané osoby si své onemocnění uvědomují nejvíce a velice často se s ním i trápí. Podobný příběh zažila i čivava s postižením, které se snažil její majitel zbavit tak, že ji zanechal v krabici u dálnice. Naštěstí ji nalezli hodní lidé, kteří se postarali o to, aby jí bylo opět dobře.

Majitel připravil čivavě krutý osud

Před pořízením nového mazlíčka by si měl každý člověk pečlivě promyslet, jestli dokáže dát zvířeti všechnu potřebnou lásku i péči. Kdyby každý budoucí majitel promyslel všechna rizika, která mohou nastat, s velikou pravděpodobností by se snížil počet případů, ve kterých se majitelé snaží jakýmkoliv způsobem zbavit svého zvířete. Ošklivý osud nachystal této čivavě její majitel, když ji zanechal na dálnici v New Jersey v krabici. Ani jeden člověk si nejspíše nechce představit, jak by to vypadalo, kdyby tuto čivavu nenašli jiní lidé, kteří se o ní postarali.

Pes byl nalezen ve stísněné krabici

Postižená čivava byla nalezena u krajnice na dálnici v New Jersey. Jakmile nálezci otevřeli podivnou krabici, uviděli malého psa, který se klepal strachy a byl velmi vystrašený. Tito lidé ji odvezli do útulku a zde dostal tento pejsek jméno Stanley. Na tomto místě se Stanley vcelku uklidnila, což bylo hlavním záměrem pracovníků tohoto zařízení. Následně se začali starat o její vzhled, kvůli kterému ji majitel pravděpodobně opustil. Měla totiž velikou nadváhu, kvůli které by se u ní mohly objevit zdravotní potíže.

Stanley trpěl velikou nadváhou

Čivavě velice ztěžovala pohyb její velká nadváha. Vážila totiž 21 kg, což je mnohem více, než by měla zdravá čivava mít. Kvůli těžké váze měl Stanley problémy s chůzí, protože jeho krátké nohy tuto zátěž nezvládaly. Aby se jeho stav zlepšil, vzal si jej k sobě domů člověk, který má zkušenosti s péčí o zvířata, která trpí nadváhou a jinými zdravotními problémy. S každým pohybem potřebuje Stanley pomoc a také je velmi nutné, aby u něj byla nasazena dieta, která tyto problémy zmírní a následně odstraní.

iZdroj fotografie: Pixabay

Nyní je Stanley zahrnut velkým množstvím lásky, které se mu doposud nejspíše vůbec nedostávalo a zvyká si na nový život, kdy se mu majitel pečlivě věnuje. Příběh Stanleyho zaujal mnoho lidí na Facebooku, a proto se majitelka útulku rozhodla, že jeho cestu životem budou i nadále sdílet na sociální síti. Majitelka útulku také sdělila, že se našlo mnoho lidí, kteří se začali o Stanleyho zdravotní stav zajímat a chtěli by přispět na jeho péči.

Jaký trest by měli dostávat lidé, kteří opustí své domácí mazlíčky tímto způsobem?

Zdroj: TheSun

Diskuze Vstoupit do diskuze
93 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Mé poutavé a zábavné články zasahují do srdce čtenářů, nabízejí nejen aktuální bulvární události, ale také inspiraci pro moderní životní styl. S otevřeným přístupem podněcuji čtenáře k prožívání každého dne plným dechem a radosti. Jako průvodkyně světem bulváru a lifestyle jsem neúnavnou kreativní silou, která přináší osvěžující náhledy a nabízí čtenářům nezapomenutelné zážitky.

Zobrazit další články