Opuštěnému psovi dávali nulové šance na přežití. Pět měsíců od záchrany byste jej nepoznali

Kamarádky se ujaly těžce nemocného pejska, kterému nikdo nedával žádné šance na přežití. Zvíře však díky jejich péči všechna onemocnění překonalo, nyní je znovu šťastné.

i Zdroj fotografie: S vědomím Lauren Bankley
                   

Existuje mnoho šťastných příběhů o záchranách nevinných zvířat. Tento je však velmi zvláštní, protože byl hlavní psí hrdina v tak špatném zdravotním stavu, že nikdo nevěřil v jeho přežití. V zimní předvánoční večer si Lauren Bankleyová z Hopkintonu prohlížela Facebook. Narazila na příspěvek muže, který našel na ulici dva zatoulané psy a nevěděl, co s nimi udělat. Příspěvek ji překvapil, jelikož se jí na hlavní stránce obvykle nic podobného neukazovalo. Nenechal ji však chladnou, okamžitě začala jednat.

Vážné kožní onemocnění

Lauren, která pracuje s kamarádkou Brooke Cole jako dobrovolnice v neziskové organizaci na záchranu zvířat Brown Dog Coalition, se okamžitě přihlásila na pomoc. Děvčata zrušila své plány jet do New Yorku na oslavu Nového roku. Místo toho se vydala podívat na zatoulané psy. Oba vypadali špatně a zanedbaně, ale jeden z nich, konkrétně Lainy, byl na tom ještě hůř než jeho parťák. Oběma slečnám se při pohledu na něj dostaly do očí slzy. Byl to žalostný pohled.

Podle Lauren bylo zvíře silně cítit neobvyklým zápachem. Pes nic neviděl a všude po sobě zanechával krvavé stopy. Po první návštěvě veterináře se ukázalo, že pes je opravdový bojovník. Bylo mu diagnostikováno kožní onemocnění demodikóza, které se projevuje začervenalou pokožkou. To mu způsobovalo nepříjemné svědění a bolest. Sekundární kožní infekce způsobila téměř úplnou ztrátu veškerého ochlupení. Lainy však vytrval a bojoval o život. Začala dlouhá a bolestivá léčba, jejíž náklady hradila dobrovolná organizace.

Olej a léčebné koupele

Štěně dostávalo denně antibiotika a antiparazitika. Dvakrát týdně bylo také natíráno kokosovým olejem a dostávalo léčebné koupele. Lauren a Brooke se snažily psa rozveselit a pomoci mu zvládnout stres. Díky správnému zacházení, lásce a péči se Lainy postupně stále více podobal normálnímu psovi. Rány na kůži se začaly hojit a tmavě hnědá srst mu dorůstala. Konečně se mu poprvé v jeho krátkém životě dostalo lásky od lidí, kteří se o něj starali. Ze vší té pozornosti byl zpočátku nesvůj, nikdy nic takového nezažil.

iZdroj fotografie: S vědomím Lauren Bankley

Pět měsíců po těžké nemoci se zvířeti vrátila dobrá nálada a plně se zotavilo. Pes brzy našel i nový domov. Společně s manželem založila zachránkyně internetový blog o uzdravení štěněte. Noví majitelé dali psovi také nové jméno, vybrali Luna. Pes se stal bratrem dalších domácích mazlíčků, Kelly a Larryho, kteří jej okamžitě přijali do své rodiny. Luna má nový a šťastný život. Díky pomoci dívky, které nejsou lhostejná nemocná a opuštěná zvířata. Není divu, že tato slečna pracuje právě v záchranné organizaci.

Jaké jméno byste pejskovi dali vy?

Zdroj: DailyMail

Diskuze Vstoupit do diskuze
76 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
7 psích plemen, která si skvěle rozumí s kočkami. Jsou trpělivá a nevykazují žádné známky agrese
Události247.cz
Události247.cz
Růst důchodů nekončí: Během následujících měsíců se zvednou hned několikrát. Češi ale vyšší penzi nechtějí hned z několika jasných důvodů
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Fyzioterapeut doporučil 5 cviků, které odbourají bolest zad v bederní oblasti. Navíc posílí okolní svaly, takže fungují i jako prevence
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Miliony mrtvých hladem. V 6. století nad severní polokoulí rok a půl téměř nesvítilo slunce