Všichni chovatelé by měli znát toto poselství veterináře. Podrobně popsal pocity před odchodem do psího nebe

Veterinář zveřejnil, jak důležité je být se svými mazlíčky v posledních chvílích jejich života. Někteří majitelé se tomu vyhýbají.

umírající pes i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pro spoustu lidí znamenají jejich domácí mazlíčci mnohem více než to, že se jedná pouze o zvířata. Berou je jako člena své rodiny, proto se řada z nich nedokáže smířit s jejich odchodem. Pro člověka je moment, kdy věrný domácí mazlíček zemře, velmi bolestný a zdrcující. Někteří si však neuvědomují, že jejich umírající zvířátko potřebuje jejich přítomnost. Na toto téma se vyjádřil jeden zkušený a uznávaný veterinář.

Veterinář rozděluje majitele do dvou skupin

Smutek ze ztráty domácího mazlíčka je naprosto normální a pochopitelný. Přestože to některým lidem může připadat jako maličkost, rozhodně to tak není. Tento názor mají většinou lidé, kteří nikdy žádné takové zvířátko doma neměli. Smrt domácího mazlíčka je pro většinu majitelů srovnatelná se ztrátou blízkého člověk. Proto je důležité, aby byl člověk se svým čtyřnohým přítelem až do úplného konce.

Dle slov veterináře se majitelé dělí na dvě skupiny. Členové první z nich jsou ti, kteří svého mazlíčka doprovázejí až do poslední chvíle. Ti druzí se této situaci naopak vyhýbají. Každý má pro své rozhodnutí určitý důvod, ale je důležité, aby právě ti, kteří se nacházejí v druhé skupině, věděli, co jejich domácí mazlíčci potřebují a jak se cítí ve svých posledních minutách na tomto světě. Zvířecí lékař vysvětlil, proč by měli být majitelé po boku svých věrných kamarádů až do jejich úplného konce.

Je třeba počítat s tím, že domácí mazlíček zemře

V první řadě by si měl člověk, který se chystá pořídit si domácího mazlíčka, uvědomit, že je jeho smrt po čase nevyhnutelná. Přestože na tento okamžik nechce nikdo pomyslet, je důležité vědět, že neexistuje způsob, jak se jejich odchodu za duhový most vyhnout. A je velmi důležité nenechat je v této situaci samotné. Stejně jako člověk, i domácí mazlíček potřebuje v poslední chvíli svého života vidět známé tváře svých majitelů, nikoli někoho cizího.

nemocný pes iZdroj fotografie: Depositphotos

„Nejjednodušší způsob, jak pochopit, co v tu chvílí domácí mazlíček cítí, je postavit se na jejich místo. Když to uděláte, uvědomíte si, že nechápou, proč jste je opustili, když byli nemocní, vystrašení, staří nebo umírali na rakovinu. V takové situaci potřebují vaši podporu a vy byste jim ji měli poskytnout,“ vysvětluje zvěrolékař. Dle něj zvířata hledají tu nejdražší a nejbližší bytost ve svém životě. A to je to, co spojuje lidi a zvířata. Je důležité je držet za tlapku, hladit je a dodávat jim pocit bezpečí.

Ke které skupině majitelů se řadíte vy?

Zdroj: Ochmanity
Diskuze Vstoupit do diskuze
145 lidí právě čte
Zobrazit další články