Karolína porodila své vysněné dítě v 58 letech, přesto ale nedokáže být šťastná. „Lidé neznají mou situaci“

Kvůli předsudkům ostatních nedokáže být žena, která své první dítě porodila v osmapadesáti letech, šťastná.

Břicho těhotné ženy a snímek z ultrazvuku i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Stát se matkou je snem mnoha žen. Některým se podaří si jej splnit dříve, jiným později. Existují ale i takové, které porodí své první dítě ve věku, v jakém se ostatní stávají babičkami. Mezi ně patří i žena žijící v Austrálii, jež se stala matkou až ve svých osmapadesáti letech. Přestože si mateřství užívá, kvůli ostatním lidem nedokáže být zcela šťastná. Předsudky jiných ji ničí.

Pro embryo si dojela až do Indie

Karolína byla šťastně vdanou ženou. Bohužel po letech marného snažení se jí stále nedařilo otěhotnět, což silně narušilo vztah s manželem. City postupem času začaly chladnout, hádky byly častější, a tak se nakonec manželé domluvili na rozvodu. Žena si však sen stát se matkou nechtěla nechat rozplynout, a tak zaplatila, jak uvádí web TheSun, 4500 liber, tedy v přepočtu více než 130 tisíc korun, za adopci embrya v Indii. Díky tomu ve svých osmapadesáti letech porodila syna Javeda.

Stala se tak svobodnou matkou, což jí ovšem nevadilo. Byla šťastná, že konečně svírá v náručí vlastní dítě, na které tak dlouho čekala. Radost ji ovšem rychle přešla. Neustále musela poslouchat kritiku ostatních. Podle nich je totiž rozhodnutí této dnes již pětašedesátileté ženy zcela nepřijatelné a měla by se za něj stydět. Předsudky ostatních ji denně sráží k zemi, čelí mnoha obviněním a nevhodným narážkám.

Věk nehraje roli, je skvělou mámou

Přestože je spíše ve věku babičky, cítí se velmi dobře, aktivně se synem podniká výlety, hravě zvládá učení a snaží se mu být tou nejlepší mámou. Bohužel i on čelí ve škole posměchu, že má tak starou matku, která by mohla být jeho babičkou. Chlapec se ale snaží nebrat si takové řeči k srdci, svou mámu miluje takovou, jaká je. Ona mu je za to velmi vděčná. Jejich příběh byl zveřejněn i na YouTube, kde má již tisíce zhlédnutí.

Nikdo by tuto ženu neměl soudit za to, že se rozhodla být matkou v tak vysokém věku. Je to pouze její rozhodnutí a o svého syna se stará ukázkově, lépe než kterákoli mladá maminka. Rozhodně ale Karolína není nejstarší matkou na světě. Tou je žena, která porodila v 66 letech a jejíž příběh jsme na DámskémDeníku již popisovali.

Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Zobrazit další články