Některé ženy rodí pouze chlapce, jiné zas dívky. Vědci odhalili, co za tím stojí

Určitě jste již potkali rodinu, v níž byli buď samí chlapci a nebo samé dívky a pár se stále snažil o opačné pohlaví, ale nikdy jim to nevyšlo.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Na světě je přibližně stejný počet žen jako mužů. Jsou rodiny, které se rozhodnou mít jen jedno dítě a potom přemýšlí, jestli by druhé bylo stejného nebo jiného pohlaví. Například v Americe je asi 60 % rodin s více než jedním dítětem a pokud jsou ty děti stejného pohlaví, může někomu vrtat v hlavě, proč tomu tak je. A také se někdy ten pár snaží zjistit, co musí udělat, aby měli právě chlapce nebo dívku.

Pohlaví určuje otec

Mnoho lidí si může myslet, že jelikož dítě vyrůstá v matce, je to právě její tělo, kdo určuje, jakého pohlaví dítě bude. Ale opravdu tomu tak není, celé to je právě na otci. Je to proto, že sperma v sobě nese chromozomy obou pohlaví, některé spermie nesou chromozomy pro dívky a některé zase pro chlapce. Žena v sobě sice nosí také chromozomy, ale záleží především na tom od muže.


iZdroj fotografie: Depositphotos

V době stresu jsou běžnější dívky

Vědci našli nějaké faktory, které by mohly ovlivnit pohlaví miminka. Je dokázáno, že když je žena ve stresu, když se stala nějaká katastrofa, se pohlaví změní a to tak, že se jí narodí holčička. Může to být způsobeno právě tím stresem, který žena zrovna prožívala.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Jezte určitá jídla pro holčičky

Je dokázáno, že když budete konzumovat určité potraviny, zvýšíte si tím šanci na početí dívky. Například, když omezíte sůl a mléčné výrobky, je víceméně jisté, že se vám narodí holčička. Samozřejmě existují i výjimky, nic není stoprocentní. Na druhé straně matky, které hodně konzumují jídlo bohaté na sodík a draslík, většinou porodí chlapce.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Někdy můžete od různých rádkyň slyšet, co máte dělat ihned po sexu, abyste zvýšili pravděpodobnost početí chtěného pohlaví, ale většinou to stejně nepomáhá. Znáte některé rodiny, které mají buď jen dcery nebo syny?

Zdroj: Brightside

Diskuze Vstoupit do diskuze
124 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 1005 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Krb budoucnosti získává v Česku na popularitě: Má stále více zastánců, je šetrný a může si ho dovolit domu úplně každý
Události247.cz
Další zpráva o zdraví prezidenta Zemana. Tentokrát ji ÚVN vydala se svolením samotné hlavy státu
JakZdravě.cz
Kde koupíte glukometry a podle čeho vybrat ten správný?
VědaŽivě.cz
Glukometr jako nepostradatelný pomocník každého diabetika