Při běžné službě se policejní klisna splašila a naběhla do jedoucího kamionu. Reakci policisty si všichni kolemjdoucí natáčeli

Policisté se během jakékoliv nehody mohou jeden na druhého spolehnout, dokazuje to cituplná reakce policisty u služebního koně.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Mezi zvířaty a lidmi dokáže vzniknout stejně silné pouto, jako je například mezi přáteli nebo rodinnými příslušníky. Mnoho lidí si pořizuje domácí mazlíčky a ihned od začátku je berou jako součást rodiny. Někteří lidé využívají zvířata i ke své práci a i ta berou jako svou rodinu nebo přátele. Například mezi koněm a policistou vznikne silné pouto díky tomu, že je kůň od malička zvyklý na svého majitele (policistu) a práci odvádí společně. Tento kůň byl však při své práci zraněn a policista si k němu lehl i na ulici, aby ho utěšil v posledních chvílích.

Kůň byl dlouholetým společníkem policisty

Policista jménem D. Herrejon již nějakou dobu sloužil se svým koněm Charlotte a jejich společná práce jim šla skvěle. Jednoho dne se však stalo veliké neštěstí. Charlotte se totiž na ulici něčeho velmi lekla a kvůli tomu tvrdě narazila do nákladního vozu s cementem. Policista v danou chvíli z koně spadl, ale nestalo se mu nic vážného. Strážník D. Herrejon si po malé chvilce všiml, že leží vedle zraněné Charlotte a věděl, že tuto nehodu zvíře nejspíše nepřežije. Než k nim dorazila pomoc, snažil se Charlotte po celou dobu uklidňovat a objímal ji v jejích posledních chvílích.

Strážník byl převezen do nemocnice

Tento srdcervoucí moment byl zachycen na fotografii, která se rychle začala šířit po internetu. Lidé byli dojatí z toho, jak se policista zachoval. Nebral totiž svého koně pouze jako pracovní nástroj, ale jako blízkého přítele, jehož měl velmi rád. Po nějaké chvíli byl policista převezen do nemocnice, kde byl vyléčen ze všech zranění. Jedno veliké mu však zůstalo. Byla to bolest, kterou cítil kvůli ztrátě Charlotte. V momentě, kdy ho odvezli do nemocnice, byla Charlotte uspána, aby se déle netrápila.

We’ve always said we support ALL animals, and know the relationship with those animals & their person is an incredible…

Zveřejnil(a) Animal Justice League dne Pátek 4. prosince 2015

Liga za spravedlnost zvířat přidala příspěvek na Facebook. „Všichni se můžeme vžít do situace, kdy v jednu chvíli zažíváme krásný a slunečný den a v další minutě je milovaný společník pryč. Charlotte byla hlavním koněm mezi strážci zákona. Byla to krásná, věrná a oddaná partnerka. Soucítili jsme s policistou a cítili jsme jeho bolest. Obdivujeme srdce a sílu tohoto policisty, protože jak víte, když ztratíte zvíře, být s ním během jeho posledního výdechu je srdcervoucí a těžká věc. Soucítíme s oběma policisty a rodinou HPD.

Charlotte byla ve službě 4 roky

Houstonské policejní oddělení se k celé smutné situaci také vyjádřilo. Mluvčí tohoto policejního oddělení popsal Charlottu jako šestiletého koně, který umřel kvůli této tragické nehodě. Všichni ji měli velice rádi a na tomto oddělení sloužila 4 roky.Zkušebním obdobím prošla na výbornou a během krátké doby od nástupu k policii pracovala v ulicích centra Houstonu. Svou práci milovala a byla vždy připravena jít do práce a posílat padouchy do vězení nebo dávat dětem čumáčky.“ Napsal mluvčí daného oddělení na Facebook.

Jaký máte názor na použití zvířat v bezpečnostních složkách?

Zdroj: Express

Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Mé poutavé a zábavné články zasahují do srdce čtenářů, nabízejí nejen aktuální bulvární události, ale také inspiraci pro moderní životní styl. S otevřeným přístupem podněcuji čtenáře k prožívání každého dne plným dechem a radosti. Jako průvodkyně světem bulváru a lifestyle jsem neúnavnou kreativní silou, která přináší osvěžující náhledy a nabízí čtenářům nezapomenutelné zážitky.

Zobrazit další články