13letý chlapec založil ve škole požár. Mladý vandal se u toho natáčel na telefon a sám video zveřejnil na internetu

Nizozemskou veřejností otřásl čin třináctiletého mladíka, který chtěl vyřešit své osobní problémy velmi ráznou cestou.

Hasiči na místě zásahu i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Jakákoliv událost, která se ve škole přihodí a zastaví tak její provoz, je vítanou událostí všech studentů. Odpočinek, jenž nemusí být nijak omlouván a nevede k doplňování velkého objemu učiva. Přesto bývají takové incidenty velkým ohrožením bezpečnosti na místě, kde by mělo být její zabezpečení prioritou. Pro vedení školy představují takové incidenty velké zklamání.

K požáru došlo o víkendu

Nizozemskou veřejnost nepříjemně překvapil čin třináctiletého chlapce, co minulý měsíc založil požár ve své škole. Stalo se tak v sobotu okolo šesté hodiny večerní. Naštěstí byla situace zavčas podchycena a hasiči dostali oheň brzy pod kontrolu. Přesto jsou patrné zřejmé škody, největší konkrétně v jedné z kanceláří, odkud se požár šířil do dalších prostor objektu.

V prvních chvílích nebylo známo, kdo je viníkem. Policii se však chlapce podařilo najít a obvinit již druhý den. Mladistvý žhář asi není ve svém oboru kovaný, jelikož udělal jednu hloupou chybu. Během svého vandalismu se natáčel na mobilní telefon. Videozáznam z celého procesu poté umístil na internet. Vyšetřovatelům tak pátrání netrvalo dlouho a identifikovali jej.

Budou probíhat rozhovory se žáky

Žákovský teror měl být namířen proti jedné z tamních učitelek. Konkrétní žák o dané vyučující hovořil v již zmíněném videu. Nevynechal ani urážky a slovní osočování. Není tak překvapením, že nejvíce zasaženým místem je právě kancelář této učitelky. Zatím není známo, jaký problém se mezi žákem a učitelkou vyskytl. Veřejnost se tak může pouze domnívat, co se dělo za oponou.

Škola bude nadále fungovat v mírně pozměněném režimu. V pondělí byly například zrušeny všechny ranní hodiny. Vedení tak dává zaměstnancům prostor k tomu, aby si mohli o tomto incidentu promluvit a projednat další postup. Následovat budou také rozhovory se studenty a další opatření. Jedno z křídel budovy bude prozatím uzavřeno a později zrekonstruováno.

Jaký problém se podle vás vytvořil mezi žákem a učitelkou?

Zdroj: AVLimburg
Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články