Policista předvedl odporné chování. Služebního psa si hodil přes rameno a bouchl s ním o dveře auta

Chování policisty k policejnímu psovi šokovalo mnoho lidí na internetu. Takto by výcvik psa opravdu probíhat neměl.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Toto video se stalo na internetu velmi populárním, ale ne v dobrém slova smyslu. Policista si přehodí psa přes rameno a potom s ním bouchne o auto. Asi se na něj rozzlobil, protože zvíře neposlouchalo, ale takto by zkrátka výcvik vypadat neměl. Nejhorší na tom je, že autor videa muže ještě uklidňuje, ať se nebojí, že jeho počínání nikdo neviděl. Podívejte se sami.

Takto se psi necvičí

Na tomto videu můžete vidět policejního psa jménem Zuul, jak vystupuje z auta. V tom na něj začne křičet policista ze Salisbury, ke psovi se přiblíží a připne si ho na vodítko. Na tom by nebylo nic špatného, kdyby následně nevzal psa i s vodítkem a nepřehodil si ho přes rameno. Během tohoto záznamu můžete slyšet, jak se policista ptá, jestli jsou zapnuté kamery, nebo ne. Když zjistí, že ano, poprosí všechny, aby je vypnuli.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jelikož policista vytáhl psa přes rameno za vodítko, přeruší se u zvířete na několik sekund přívod krve a kyslík se nedostane do mozku. Pes byl poté ještě hozen na vozidlo, takže je jediné štěstí, že neutrpěl nějaká zranění páteře nebo mozku. Vycvičit psa vyžaduje velkou dávku trpělivosti, a především byste měli počítat s tím, že to nebude hned. Dávejte pejskovi pamlsky a postupujte po malých krůčcích.

Psovi se prý nic nestalo

Když vás pes jako svého pána neposlouchá, nemůžete se na něj zlobit. Musíte přijít na to, z jakého důvodu ignoruje vaše pokyny. Nikdy byste na psa neměli používat fyzickou sílu, protože potom se vás začne bát a je velká pravděpodobnost, že začne být agresivní. Policejní šéf po zveřejnění videa uklidnil veřejnost, že se psovi nic nestalo a i nadále plní své povinnosti. Je ale jasné, že muž ze záznamu a Zuul už spolu nespolupracují, dostal ho na starost jiný policista.

Jak jste vycvičili svého psa vy?

Zdroj: Express

Diskuze Vstoupit do diskuze
103 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Ta díra tam není jen tak. Hospodyňky, které chtějí být v kuchyni efektivní, ocení hned 2 využití
Události247.cz
Události247.cz
Ve městech se začínají objevovat skupiny lidí, které mohou být pro bezpečí Čechů kritické
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Rajčata působí na plíce zdravých i nemocných. Skoro nikdo si neuvědomuje, jaké bohatství se v nich ukrývá
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Kruhy v obilí –⁠ jaká je jejich historie a co za nimi doopravdy stojí. Existují svědci, kteří z místa viděli odlétat podivný objekt