Zoufalá žena utekla od svého násilného manžela. Dlouhé 2 roky byla pohřešovaná a nikdo již nedoufal v její nalezení

Týraná žena utekla od svého násilnického manžela. Dlouho se skrývala a uvažovala nad nejhorším scénářem, naštěstí přišel zásah z hora.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Jestliže jste se nikdy neocitli v situaci, kdy se ztratila vám blízká osoba, můžete být šťastní. Mít o někoho strach a nevědět, kde se daný člověk nachází, je pro mnoho lidí ubíjející. Stále se však stává, že se někteří lidé ztratí a je po nich vyhlášeno pátrání. Zpočátku je jejich hledání intenzivní, ale pokud nejsou po nějaké době výsledky, ztrácí většina lidí naději. Tito dva rybáři učinili nečekaný objev, když vyjeli na moře lovit ryby – a nalezli živou ženu ve vodě. Později zjistili, že tato žena se již dva roky nachází v seznamu hledaných osob.

Rybáři si vyjeli na lov ryb

Vcelku velké překvapení zažili dva rybáři Roland Visbal a jeho přítel Gustav, když si vyjeli na moře, aby nachytali několik ryb. Bylo přibližně 6 hodin ráno, když si ve vodě všimli většího objektu. Nejprve si mysleli, že se jedná pouze o velký kus dřeva, který pluje po hladině. Po malé chvilce však zjistili, že to není kus dřeva, ale žena. Ta totiž začala zvedat ruce nad hlavu a volat o pomoc. Rybáři jí velmi rychle pluli na pomoc a stále na ni volali, aby ji udrželi při vědomí. To se jim ale nepodařilo a žena upadla do bezvědomí.

Rychlá záchrana ženy z moře

Žena byla nalezena přibližně 1,2 míle od Puerto Colombia. Kvůli tomu, že v moři plavala již několik hodin, upadla do bezvědomí. Naštěstí se to stalo v momentě, kdy jí spěchali na pomoc dva rybáři. Hodili do vody lano a připevnili ho k záchranné vestě, kterou měla na sobě. Následně ji vytáhli do člunu a tímto rychlým jednáním se jim podařilo 46letou Angelicu Gaitan zachránit. Podle všeho byla ve vodě více než 8 hodin a do bezvědomí upadla kvůli tomu, že byla podchlazená a vyčerpaná.

Rybáři přivezli Angelicu na břeh

Jakmile se rybáři dostali s Angelicou na břeh, probrala se a okamžitě se rozbrečela. „Znovu jsem se narodila. Bůh nechtěl, abych zemřela.“ Toto byla první slova, která Angelica řekla po své záchraně. Okamžitě se k ní vrhli místní obyvatelé, postarali se o ni a převezli ji do nejbližší nemocnice, aby se dostala do lékařské péče. Jakmile se zjistilo, o koho se přesně jedná, bylo to velké překvapení pro všechny.

iZdroj fotografie: Pixabay

Angelica totiž utekla od svého manžela, který ji 20 let týral. Její rodina s ní ztratila veškeré kontakty a nikdo nevěděl, kde se nachází a jestli je naživu. Naštěstí se nalezená žena ke všemu brzy vyjádřila a vše vysvětlila. „Zneužívání začalo už v prvním těhotenství. Bil mě, násilně mě týral. V druhém těhotenství týrání pokračovalo a já jsem se od něj nemohla dostat pryč, protože holčičky byly malé.“ Následně pokračovala s vyprávěním svého příběhu.

Angelica utekla z domova

Když Angelica již dříve vše nahlásila policii, zadrželi jejího manžela pouze na 24 hodin. Ten se však hned po propuštění vrátil domů, aby Angelicu znovu napadl. V roce 2018 se ale celá situace vyhrotila a její muž ji dokonce zbil a chtěl ji zabít. V tu chvíli ženě došlo, že od tohoto muže musí utéct. Ve městě Barranquilla zůstala ještě 6 měsíců, ale objevily se u ní deprese a ona chtěla ukončit svůj život. Kvůli tomu dojela na pláž autobusem a skočila do vody.

Chtěla ukončit svůj život

Nechtěla dále pokračovat ve svém životě a byla velmi nešťastná. Z tohoto důvodu se rozhodla pro tento čin. Policie její případ stále vyšetřuje a jedna z jejích dcer dokonce popřela, že by jejich otec matku Angelicu nějak napadl. Podle dcery Alejandry Castiblanco se matčin stav zhoršil kvůli tomu, že utrpěla infarkt. Obě dcery na internetu zveřejnily video, v němž tvrdí, že o matce neslyšely od roku 2018 a teprve nedávno se dozvěděly, že se léčí u psychiatra ve městě Barranquilla.

Jak byste potrestali lidi, kteří se dopouští domácího násilí?

Zdroj: Mirror

Diskuze Vstoupit do diskuze
135 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Surfinie ocení hnojivo z banánové slupky. Vlastnostmi se může rovnat chemickým přípravkům
Události247.cz
Události247.cz
Bývalí čeští prezidenti dostanou přidáno. Renta se jim může navýšit až dvojnásobně
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
5 způsobů, jak se zbavit břišního tuku: Od cvičení až po úpravu jídelníčku
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Město Dvaraka podle badatelů zničila mimozemská loď. Jakmile se jim ale teorie začala potvrzovat, vláda je zařízla