Při obřadu se podívali do rakve a ztuhli. Místo jejich příbuzného v ní totiž ležel úplně cizí člověk

Polská rodina zažila těžké chvíle. Kvůli pochybení zaměstnance pohřební služby truchlili pro jiného nebožtíka.

Smuteční rakev i Zdroj fotografie: Deposiphotos
                   

Odchody milovaných osob jsou velmi těžkými chvílemi v životech jejich blízkých. Každý truchlí jiným způsobem. Někdo svůj smutek naplno prožívá a oddává se mu. Někdo jej naopak potlačuje a snaží se odehnat chmurné myšlenky jinými činnostmi. Není však asi nic těžšího a zvláštnějšího, než když na konci pohřbu zjistíte, že v rakvi leží vám a vaší rodině naprosto neznámá osoba.

Chyba při převozu těla

To se stalo jedné polské rodině. Rodinní příslušníci obdrželi zprávu o smrti jednoho člena rodiny. Šlo o pětašedesátiletého muže, který zemřel pár dní před Velikonocemi. Smuteční obřad však vyžadoval složitější organizaci vzhledem k tomu, že muž nezemřel na území Polska, ale naopak v Německu, kam jezdil za lepšími pracovními příležitostmi.

Jelikož neměli příbuzní s pohřby žádnou zkušenost, najali si firmu, která měla vše vyřešit za ně. Konkrétní pohřební služba tak sama kontaktovala dopravní společnost, jež zajistila převoz těla zesnulého. Právě v tomto kroku se asi vyskytla ta zásadní chyba, která vyvedla všechny z míry. Během transportu muselo dojít k pochybení ze strany jednoho ze zaměstnanců.

Neplánované zpopelnění

Do polské vesničky bylo převezeno tělo jiného muže. Shodou okolností byla totiž převážena dvě těla z Německa. Na všechno se přišlo až ve chvíli, kdy se na konci obřadu shromáždili členové rodiny zesnulého okolo jeho domnělé rakve. Tehdy se ukázalo, že jde o tělo neznámého nebožtíka. Nedlouho poté se případu ujalo státní zastupitelství. Řízení však bylo pozastaveno.

Pozůstalí se drží za ruce iZdroj fotografie: Depositphotos

A to z důvodu rozhodnutí státního zástupce, jenž usoudil, že záměna těl nebyla úmyslná. Nešlo o ničí záměr s cílem poškodit pozůstalé. Tělo nebožtíka poškozené rodiny však bylo zpopelněno, což původně nebylo v plánu. Urna tak musela být okamžitě převezena a řádně pohřbena. Poškození pozůstalí však mají v plánu předat případ k soudnímu řízení.

Co byste dělali na místě pozůstalých?

Zdroj: Fakt
Diskuze Vstoupit do diskuze
53 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články