Podle tvaru nosu lze odhadnout charakter lidí při prvním setkání. Pravda, nebo mýtus?

Edmond Rostand vložil do úst Cyrana myšlenku, že „velký nos velkého ducha značí“. Může být na těchto slovech střípek pravdy?

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Nos je dominantou lidského obličeje. Bývá obvykle jednou z prvních věcí, které si na ostatních lidé všímají. I v našich končinách se už po staletí traduje pořekadlo „podle nosa poznáš kosa“. Jeho výklady se různí. Někdo tvrdí, že naznačuje korelaci velikosti nosu s obdařeností v intimních partiích, jíní vztahují význam tohoto pořekadla spíše k charakteru a psychickým vlastnostem.

Jemný, rovný nos

Kdo má spíše méně nápadný středně velký nos, bývá nezávislý a cílevědomý. Má tak trochu svou hlavu, drží se svého názoru. Často mívá vedoucí postavení ve svém povolání. Je velmi důsledný a ne vždy toleruje chyby druhých. Nerad riskuje a i v oblasti financí se řídí střízlivým rozumem. Lidé s přiměřeně velkým rovným nosem bývají vytrvalí v sexu a díky své fantazii s nimi nebývá ani v této oblasti nikdy nuda.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Velký zahnutý nos

Často jej můžete vidět u introvertních jedinců, kteří jsou velmi svědomití a zodpovědní. Jsou velmi citově založeni a může se snadno stát, že je neopatrným slovem zraníte, nebo odradíte. Chvíli trvá, než si k někomu vybudují důvěru, ale pak je to přátelství na celý život. Navzdory uzavřené povaze poměrně často vykonávají povolání s nutností veřejných projevů. V sexu jsou opatrní a upřednostňují prožitek toho druhého.

Pršinosík

Lidé obou pohlaví s drobnějším nosem špičkou směřujícím nahoru, jsou tak trochu jak „velká voda“. Rádi se seznamují a komunikace jim nedělá žádné potíže. Bývá s nimi veselo téměř v jakékoli situaci. Na každém mraku najdou stříbrnou obrubu. Může se ale stát, že je u nich řeč rychlejší, než myšlenka, což zvláště u introvertů může způsobit nepříjemnost. Pokud jim nebylo tolik dopřáno v intimních partiích, dokážou to s přehledem vynahradit nezměrnou fantazií a otevřeností.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Protáhlý nos do délky, či šířky

Tento typ nosu mají lidé uzavření, kteří na své okolí působí často chladnějším dojmem. Jsou nadmíru zodpovědní a rádi mají o všem perfektní přehled. Často mají umělecké nadání zejména ve výtvarných oborech. Jsou příkladem věrnosti a totéž očekávají i od svého protějšku. V oblasti vztahů vynikají věrností a láskou k rodině, sex pro ně není životně důležitý a považují ho za důkaz vzájemné lásky a důvěry.

Zdroj: Your Chinese Astrology

Diskuze Vstoupit do diskuze
70 lidí právě čte
Zobrazit další články