Zamilovaný pár spolu žil 73 let, ale v pečovatelském domě je chtěli rozdělit. Jejich dcera má strach, že by je to mohlo zabít

Stále se milující starší pár čekala nemilá zpráva. Dozvěděli se, že se po třiasedmdesáti společně prožitých letech nyní musí rozdělit.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

V dnešní době je již málo k vidění pár, který by spolu dokázal žít mnoho desítek let. Spousta manželství končí rozvodem, protože si lidé po letech přestávají rozumět. Velkou roli může hrát i nevěra a také to, že spolu muž a žena nedokáží dostatečně komunikovat. Je to smutné, ale je to tak. Proto když člověk narazí na manžele, kteří se i po mnoha letech milují, je to krásné zjištění. Přesně takový pár je teď ale nucen se rozdělit.

Láska na první pohled

Devětaosmdesátiletá Audrey a její jednadevadesátiletý manžel Herbert se poznali před více jak sedmdesáti lety. Hned jak se poprvé uviděli, věděli, že jsou si souzeni. Milovali se od prvního okamžiku. Nyní je tomu 69 let, kdy společně vstoupili do svazku manželského. Celkově spolu žijí 73 let. Neuvěřitelné je, že se stále milují. Narodila se jim dcera Dianne, se kterou spokojeně žili ve svém velkém domě. Jejich láska mohla jít příkladem všem ostatním párům. Vždy se tolerovali a dokázali najít společná řešení. Jejich zamilovanost nikdy neopadla.

senioři se baví iZdroj fotografie: Depositphotos

Jakmile přišlo stáří, rozhodli se odstěhovat do pečovatelského domu, kde nadále své životy žili společně. Jejich velké štěstí ale pokazila Herbertova vážná nemoc, která se stále zhoršovala. Trpěl demencí, jež už začínala být opravdu nebezpečná. Nepříjemné zprávy pokračovaly, když jim bylo řečeno, že kvůli tomuto onemocnění již nemůže zůstat v dosavadním pečovatelském domě a je třeba jej přesunout do vhodnějšího zařízení. Bylo tedy jasné, že se po tolika letech musí rozloučit.

Smutná zpráva je srazila na kolena

Toto rozhodnutí má ale opravdu smutnou stránku, protože jsou na sebe tito dva lidé silně vázaní a po takto dlouhém soužití je to pro ně opravdu těžká situace. Navíc zpráva o Herbertově přesunu přišla v prosinci před Vánoci, což bylo pro oba ještě víc zničující. Nedokázali si ani představit, že by vánoční svátky trávili odděleně. Nejen Audrey a její manžel byli z toho všeho velice zoufalí, ale také jejich rodina to nesla těžce. Dá se říct, že je to pro tento pár opravdu tvrdá rána.

starší žena je smutná iZdroj fotografie: Depositphotos

Jejich dcera Dianne ale nemohla tomuto smutku přihlížet, a tak se rozhodla, že zkusí za své rodiče bojovat. Začala tedy celou situaci s pečovatelským domem řešit. Nechápala, jak mohlo vedení tohoto zařízení udělat takové neuvážené rozhodnutí právě před Vánoci. Bojovala, aby její otec mohl zůstat tam, kde je, alespoň do konce týdne. Přestože její žádost odmítli, nepřestala a v boji vytrvala.

Jejich dcera za ně bojuje

Ředitelka domova pro seniory jí však vysvětlila důvod tohoto choulostivého rozhodnutí. Uvedla, že by bylo v rozporu se zákonem jejího otce nepřestěhovat, a to vzhledem k jeho zdravotnímu stavu, který vyžaduje péči 3. úrovně. Nynější pečovatelský dům totiž zajišťuje péči pouze 2. úrovně. Z tohoto důvodu tam nesmí dále zůstat. Vysvětlila Dianne, že kdyby to záleželo na ní, rozhodně by její rodiče nerozdělila.

Přesto všechno ale Diannino úsilí nebylo marné. Její staří rodiče dostali povolení strávit Vánoce společně. Nyní Dianne bojuje za to, aby do nového zařízení mohla být spolu s otcem převezena i její matka. Nemůže a ani nechce dopustit, aby se její milovaní rodiče museli po tolika letech odloučit. Je si totiž jistá, že by to ani jeden z nich psychicky nezvládl, a bojí se, že by je to oba stálo život.

Co říkáte na smutný příběh seniorů?

Zdroj: KidsTyTy
Diskuze Vstoupit do diskuze
83 lidí právě čte
Zobrazit další články