Éterická Francouzka očarovala porotu i publikum. Její videa kolují po celém světě a fanoušci se jí nemohou nabažit

Z jejího zpěvu vám naskočí husí kůže. Bohužel výroky ohledně teroristických útoků poslaly vycházející hvězdu pěkně zpátky na zem.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem Mennel Ibtissem
                   

Prestižní pěvecká soutěž „The Voice“ je oblíbená napříč celým světem. Ačkoliv má základy v Holandsku, mnozí ji považují za americkou. Ve Francii se The Voice poprvé vysílala v roce 2012, a od té doby proběhlo již deset ročníků. V roce 2018 se na konkurz přihlásila i Mennel Ibtissem. Od prvního momentu se stala favoritkou mnohých diváků a očarovala i samotnou porotu.

Soutěž poznamenala její kariéru

Ačkoliv by se dalo předpokládat, že když se hvězda Menneliného formátu představí širšímu publiku, její kariéra nabere na obrátkách, stal se bohužel pravý opak. Mennel dokonce uvažovala, že s hudbou nadobro skoncuje. Za všechno může internetový komentář, který mladá zpěvačka učinila rok před svojí účastí v soutěži. Ten se vztahoval k teroristickému útoku v Nice uskutečněnému v roce 2016.

Během tohoto útoku vjela do davu lidí dodávka a zabila tak desítky osob. Její řidič rovněž pálil ze střelné zbraně a nakonec byl zastřelen policisty. Mladá zpěvačka okomentovala fakt, že měl u sebe při ohledání doklady. Zpochybnila tak, že by se jednalo o plánovaný teroristický útok a prohlásila, že je (Francouze) má policie za blázny. Jedním dechem rovněž dodala, že se (údajný) teroristický útok jednou týdně stal jakousi rutinou.

Bude ještě někdy vystupovat?

Poté, co se kontroverzního vyjádření chopila média, nastal Mennelin strmý pád. Narychlo opustila soutěž a uvažovala o ukončení své pěvecké kariéry. Svým fanouškům slibovala vysvětlení, avšak internet si na mladé muslimce „smlsl“. Řada z nich ji však podpořila, čímž pravděpodobně zachránila její budoucí kariéru. Mennel v současné době úspěšně koncertuje po Francii a Belgii, přičemž je aktivní i na sociálních sítích.

Sama sebe prezentuje jako umělkyni, která se zpěvu (a pianu) věnuje od svých 8 let. Skrze svoji hudbu, kterou považuje za univerzální jazyk, díky kterému dokáže vyjádřit samu sebe, se snaží šířit myšlenku tolerance, lásky a pochopení. Soustřeďuje se především na performanci vlastní tvorby, popřípadě coverů. Její nejnovější písní je Freedom, kterou na Youtube zveřejnila v květnu tohoto roku. Kromě Youtube si ji můžete poslechnout například na Spotify.

Zdroj: Metro

Diskuze Vstoupit do diskuze
132 lidí právě čte
Zobrazit další články