Pětiletá holčička stála bosá na rušné silnici a volala o pomoc. Nebýt její odvahy, matka i bratr by přišli o život

K tomu, co malá dívka udělala poté, co vyvázla z dramatické situace, potřebovala obrovskou odvahu. Duchapřítomnost dětí v krizových situacích je někdy překvapivá.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Matka si se svými dvěma dětmi užila báječnou dovolenou a vraceli se domů. Cesta automobilem ale byla dlouhá a vyčerpávající. Přestávky v jízdě nestačily, únava se stupňovala. Ale matka chtěla dojet domů co nejdřív. Do tragédie zbývaly minuty. Nakonec unavená žena za volantem usnula a její SUV se zřítilo z třináctimetrového svahu.

Bosá holčička mávala na automobily

Po nehodě nastalo absolutní ticho. Angela Szymanski byla v bezvědomí. Desetiměsíční syn Peter hlasitě plakal. Pětiletá Lexi se probrala a vyprostila z bezpečnostních pásů. Byla vyděšená. Mluvila na matku, chtěla zklidnit bratra, ale nic z toho se nepodařilo. Přestože holčička byla bosá, vyběhla zpátky nahoru k silnici.

Stála u krajnice a zoufale mávala na projíždějící auta. Několik řidičů nevěnovalo dítěti v nesnázích pozornost a klidně projelo kolem. Ale nakonec se na holčičku usmálo štěstí a jeden z vozů zastavil. Byl v něm mladý pár. Vyslechl Lexi a okamžitě zavolal záchranku. Zastavili ještě další řidiči automobilů, aby případně pomohli.

Matka měla vážně poškozenou páteř

Shodou okolností jeden vůz řídil zdravotník. Vyběhl k havarovanému autu, v němž zůstala Angela i malý Peter. Podařilo se mu z auta vyprostit chlapečka, který měl poraněnou lebku. Stav matky dětí byl ale horší. Zachránci se rozhodli, že do příjezdu sanitky se nepokusí ženu z vraku dostat. A udělali dobře.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Později se ukázalo, že Angela utrpěla vážné poškození páteře. Pokud by ji z auta někdo neodborně vyprostil, hrozilo jí doživotní ochrnutí. V nemocnici ženě i jejímu malému synovi pomohli a oni se dobře zotavili. Nebýt odvahy Lexi vše ale mohlo dopadnout mnohem hůř. Hasiči při sestupu ze srázu museli použít lana, zatímco malá holčička ho zdolala sama a bez bot. Za hrdinský čin Lexi získala medaili.

Co říkáte na duchapřítomnost pětileté holčičky?

Zdroj: TheSun

Diskuze Vstoupit do diskuze
116 lidí právě čte
Zobrazit další články