Pes na procházce zdivočel a skočil bezmyšlenkovitě do hluboké vody. Páníček nevěřil vlastním očím, koho z vody pes vylovil

Zaběhlý pes měl pádný důvod neukázat se svému páníčkovi. Byl totiž uprostřed jezera a snažil se dostat srnče na břeh.

i Zdroj fotografie: Pexels
                   

Stalo se tak v červnu večer, kdy majitel Ralph Dorn nemohl najít svého milovaného, chlupatého kamaráda Harleyho. Po nějaké době hledání jej napadlo jít se podívat k jezeru nedaleko jeho obydlí. V tu chvíli spatřil svého čtyřnohého přítele uprostřed hluboké vody, jak se snaží dostat mládě srny na břeh.

Zlatý retrívr Harley pomohl srnčeti až na břeh

Malý koloušek byl uprostřed jezera a zjevně se topil. Jeho maminka nebyla nikde na dohled. Pes Harley tak neváhal ani minutu pro jeho záchranu. Dorn a jeho manželka Patricia sdíleli fotky a videa tohoto hrdinského činu na sociálních sítích, což se okamžitě stalo senzací. Pejsek Harley si vedl naprosto profesionálně a dovedl kolouška až na břeh. Tam se od něj pak nehnul ani na krok, jako by se chtěl ujistit, že je naprosto v pořádku. 

Retrívr se i po bezpečném doplavání na břeh neustále ujišťoval, zda může koloušek vstát, a nervózně zjišťoval, jestli je vše v pořádku. Celý příběh však měl šťastný konec – ke kolouškovi se vrátila jeho maminka, která ho na břehu zahlédla. Druhý den se Harley s kolouškem také setkal. Jeho páníček Dorn řekl na sociálních sítích, že celé ráno neklidně přebíhal od okna k oknu, dokud jej nevypustili. Poté nadšeně běžel k mláděti a oba se radostně očichávali a vrtěli ocásky. 

Harley byl zrozen k pomáhání lidem 

Dorn posléze sdělil lidem, že od toho dne kolouška ani jeho matku již neviděli. Možná si říkáte, jak mohl pes poznat v dálce na jezeře srnče v ohrožení života. Majitel psího hrdiny objasnil, že Harley je certifikovaný terapeutický pes a měl vždy velmi laskavou povahu už od štěněte. Miloval prý již jako malý všechna zvířata a děti bez rozdílu. A co přesně znamená pojem terapeutický pes?

Jedná se o psa, který uzdravuje člověka a jeho raněnou duši. Léčí jak fyzickou, tak i psychickou stránku problému. Psi mají o stupeň vyšší teplotu než člověk, takže při fyzickém kontaktu a zalehnutí klienta dochází k zahřívání lidských svalů, a tím k uvolnění napětí. Pozitivní vliv má i kontakt s psí srstí, jež je příjemná na dotek. Psychicky může pejsek napomoci k lepším vztahům mezi klienty v ústavech. 

Zdroj: Metro

Diskuze Vstoupit do diskuze
131 lidí právě čte
Zobrazit další články