Požár srovnal dům se zemí, rodinu před jistou smrtí zachránil její pes. „Je to hrdina,“ hlásá celá země

Pes se obětoval pro své majitele, kteří z hořícího domu utekli na poslední chvíli. Za jeho odvahu a oddanost mu budou navždy vděční.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Rčení, že „pes je nejlepším přítelem člověka“, dennodenně potvrzují činy mnohých z nich. Psi své pány chrání před zloději, poukazují na hrozící nebezpečí, varují před závažnou nemocí nebo, jako tomu je v tomto případě, je probouzí uprostřed noci, aby upozornili na rozšiřující se požár. Jsou to téměř 3 roky, co Zippy uhořel, když své rodině zachránil život, avšak jeho odkaz žije dál. Na odvážného psa, který položil svůj život za její, vzpomíná celá rodina dodnes.

Požární hlásič selhal, Zippy nikoliv

Před téměř třemi lety, dne 2. září 2019, vzbudil ve dvě hodiny ráno Leroye Butlera a jeho rodinu zběsilý štěkot. Byl to jejich pes Zippy, jenž se je snažil upozornit na propuknutý požár. Když plameny začaly olizovat strop v podkroví, poškodily požární alarm, který v důsledku toho selhal. Pouze díky duchapřítomné reakci Jack Russell teriéra Zippyho nedošlo k ještě větší katastrofě. Ten totiž svým štěkotem probudil jak majitele domu – Leroye, tak i jeho dvě děti ve věku 8 a 12 let a Leroyova otce, jenž s rodinou rovněž bydlí.

Zázrakem se podařilo všem utéct z domu včas. Když Leroy na ten hrozný den vzpomíná, vypráví, jak své děti nutil běžet, protože byl celý dům plný černého kouře a zlověstně praskal. Jakmile se všichni dostali ven, došlo Leroyovi, že Zippy s nimi není. Ani na vteřinu nezaváhal, otočil se a vběhl zpět do domu. Když byl kousek od vchodu, uslyšel opět zapraskání a část domu se zřítila. Leroyovi do očí vletěla spousta popela a teplo i kouř jej zcela ochromily. Muži bylo jasné, že dál pokračovat nemůže. Jen s velkou nechutí se otočil a na poslední chvíli se dostal ven.

Jeho památku si rodina připomíná  

Od chvíle, kdy Zippy rodinu upozornil na požár, uplynulo pouze několik minut. Během té doby však celý dům zachvátily plameny, z oken a dveří se valil hustý černý kouř. Jakmile na místo požáru přijeli hasiči, informoval je Leroy o Zippym, který byl stále uvězněný v rozžhavené nemovitosti. Kvůli své velikosti nedokázal přeskočit plameny a vyběhnout ven do bezpečí. Když hasiči zvíře našli, Zippy bohužel nejevil žádné známky života. Podle posledních informací se choulil pod jednou z postelí, než jej toxické zplodiny usmrtily.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Leroy, který ve zničeném Bradentonském domě (Florida, Spojené státy americké) žil déle než 18 let, médiím vypověděl, že požár neušetřil takřka nic. Vše v domě bylo zničené. Příčinou požáru mohla být vadná klimatizace, popřípadě její zkrat, avšak hasiči příčinu s jistotou neurčili. Leroy za svůj život vděčí čtyřnohému příteli, kterého jeho otec adoptoval v neziskové organizaci Humane Society of Manatee County. Rodina na Zippyho nepřestala vzpomínat a pravidelně mu posílá pozdravy do „psího nebe“.

Pokud jste zažili nějaký požár, co bylo jeho příčinou?

Zdroj: Mirror

Diskuze Vstoupit do diskuze
74 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
7 psích plemen, která si skvěle rozumí s kočkami. Jsou trpělivá a nevykazují žádné známky agrese
Události247.cz
Události247.cz
Růst důchodů nekončí: Během následujících měsíců se zvednou hned několikrát. Češi ale vyšší penzi nechtějí hned z několika jasných důvodů
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Fyzioterapeut doporučil 5 cviků, které odbourají bolest zad v bederní oblasti. Navíc posílí okolní svaly, takže fungují i jako prevence
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Miliony mrtvých hladem. V 6. století nad severní polokoulí rok a půl téměř nesvítilo slunce