Adoptoval si psa, kterého nikdo nechtěl. Ten mu posléze zachránil život, když dostal mozkovou mrtvici

Již při prvním setkání se mezi nimi vytvořilo mimořádné pouto. Možná to také hrálo roli ve chvíli, kdy muž dostal mozkovou mrtvici.

pes v útulku i Zdroj fotografie: iStock
                   

Říká se, že psi jsou nejlepšími příteli člověka. Většina populace se s tímto tvrzením ztotožní. V České republice snad neexistuje domeček, na jehož zahradě by nepobíhal tento čtyřnohý mazlíček. Lidé si psy pořizují jako své přátele, jako bytosti, které je ochrání před pocitem samoty. Také jako parťáky do nepohody, kteří je nikdy nenechají, jak se říká, ve štychu.

Přeskočila jiskra

Muž jménem Brian Myers netušil, jak velký význam pro něj v budoucnu bude mít adopce německého ovčáka. Tento šestiletý pes si s lidmi příliš nerozuměl. Několikrát si jej někdo adoptoval, ale později byl vždy vrácen zpět do útulku. Když se Brian se Sadiem poprvé setkali, přeskočila mezi nimi jiskra. Jinými slovy si na první pohled spolu vytvořili pouto, které mělo zásadní význam.

Brian vyřídil s útulkem veškerou dokumentaci a vzal si ovčáka domů. Jejich soužití bylo mimořádně klidné a uspokojivé pro obě strany. Brian získal adopcí oddaného kamaráda a Sadie laskavého páníčka, kterého tak dlouho nemohl najít. Poté však přišel rozhodující den, který jejich vztah proslavil a povýšil na další úroveň. Sadie prokázal mimořádné schopnosti.

Dostrkal jej k telefonu

Brian dostal mrtvici. Dostal se do život ohrožujícího stavu, ale Sadie se stal doslova jeho spásou. Brian byl doma sám, pouze v přítomnosti Sadieho. Zvíře si okamžitě uvědomilo, že něco není stoprocentně v pořádku. Pes přiběhl k páníčkovi a začal mu intenzivně olizovat obličej, aby ho udržel co nejdéle při vědomí. Následně ho dostrkal k telefonu, aby si mohl zavolat pomoc.

A Very Special RBARI Story! RBARI Alumni Sadie saved owner’s life, as she drags him to help after suffering a…

Zveřejnil(a) Ramapo-Bergen Animal Refuge dne Úterý 2. února 2021

V Brianově stavu šlo doslova o sekundy. Muže se podařilo zachránit a stabilizovat v rekordním čase. Brian se nyní zotavuje. Sadie se nachází u příbuzných, kteří o něj pečují, dokud nebude Brian stoprocentně v pořádku. Nerozlučná dvojka spolu komunikuje prostřednictvím videohovorů. Sadie se stal pravým psím hrdinou, kterým již navždy zůstane.

Jak byste pejska za záchranu odměnili?

Diskuze Vstoupit do diskuze
61 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články