Ztracený pes se po pár hodinách vrátil domů, na krku měl ale pověšený vzkaz. Po jeho přečtení naskočila páníčkovi husí kůže

Pes je nejen nejlepším přítelem člověka, projevuje se také jako zachránce. To dosvědčil také Luis, který se vrátil domů se záhadným vzkazem.

Ovčák i Zdroj fotografie: Piqsels
                   

Ne nadarmo se říká, že pes je nejlepší přítel člověka. Podle webu eCanis je to dáno citovou vazbou, které je pes schopen. Zkrátka hledá milující zázemí a za své páníčky se dokáže postavit. Mnozí lidé strádají z nedostatku kontaktu. Pak je pořízení čtyřnohého mazlíčka skvělou volbou. Pes miluje aktivní pohyb, je tedy skvělým parťákem na dlouhé procházky, dokáže ale také pobavit a v neposlední řadě se k němu můžete kdykoli přitulit, případně mu sdělit svá trápení, která vyslyší, aniž byste se dočkali odsouzení.

Oddanost mazlíčků nezná mezí

Když si ale pořídíte psa, je nutné se o něj opravdu starat. Je to citlivá duše, která potřebuje lásku a empatii. „Já jsem si vzala pejska z útulku. A ten pohled na nepočetné množství smutných psí očí mě bude provázet ještě dlouho,“ napsala naše čtenářka paní Helena Ž. z Brna.

Každý pes je jedinečný a má také individuální charakter. Zatímco někteří vás nepustí na krok, jsou takoví, co se rádi proběhnou po vlastní ose. Podobně to má také Luis, ovčácký pes žijící spokojeně na farmě. Přestože se několikrát stalo, že se vydal na špacír, vždy se po chvilce vrátil zpět ke svým majitelům Tentokrát to ale bylo v něčem jiné. Nejen, že Luis se vrátil až po několika hodinách, na krku měl přivázaný záhadný vzkaz.

Pes, který zachraňuje

Majitelé byli velmi zaraženi. Jejich Luis už měl 12 let a často opravdu daleko nechodil. Pro představu, 12 psích let se dá dle webu iDnes přepočítat jako 70 lidských. Zajímavý byl ale především vzkaz. Na něm bylo napsáno, že Luis je hrdina, který jeho Maddy zachránil. Podepsán byl jejich soused Rob, kterému okamžitě volali pro více informací. Ten jim vysvětlil, že Maddy, jeho fenka, uvízla v lese pod větvemi. A byl to právě Luis, který ji nejen vystopoval, ale běžel za Robem a k fence ho dovedl.

2 psí kamarádi iZdroj fotografie: Piqsels
Luis zachránil Maddy život

Fence se vůbec nic nestalo, přestože měla namále. Psi skutečně dokáží zachránit životy, a to jak lidské, tak i zvířecí. Dokazuje to také příběh psa, který zachránil mladou srnku před utonutím, jak DámskýDeník psal.

Jaká psí vlastnost je vám nejbližší?

Diskuze Vstoupit do diskuze
97 lidí právě čte
Autor článku

Hana Tvrdá

Zobrazit další články