Nechali psa v rozpáleném autě, policistu ale nejvíc zaskočila jejich lhostejná reakce: „Jako by jim to bylo úplně jedno“

Naprosto neadekvátně se zachovali majitelé psa, kterého nechali zavřeného v rozpáleném autě. Tomu musela ven pomoci policie.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Jedna z největších hloupostí, kterou může člověk udělat, je nechat svého mazlíčka či dítě zavřené v autě. Pokud tak navíc učiní v horkých letních dnech, může velmi lehce dojít k velké tragédii. Přestože se o tomto nešvaru neustále mluví v médiích a píše v tisku, každoročně se najdou tací, kteří jsou schopni se takto zachovat. Mezi ně se řadí i polský pár, který nechal svého pejska v autě.

Jejich lhostejné chování strážníky šokovalo

Při své pravidelné obchůzce si dvojice strážníků všimla na slunci zaparkovaného auta. Když nahlídli přes okno dovnitř, zatajil se jim dech. V rozpáleném vozidle se totiž nacházel malý pejsek, který již na první pohled velmi těžce dýchal a vypadal, že brzy vydechne naposledy. Policisté okamžitě začali jednat. Prvně chtěli rozbít okénko, ale jak informuje i polský web Fakt, všimli si, že vozidlo není zamčené.

Otevřeli tedy ihned dveře, zvíře vytáhli ven na čerstvý vzduch a zajistili mu vodu. Pes byl velmi zesláblý, a jelikož strážníci nemohli vypátrat majitele, přivolali na místo veterináře, který zvířeti poskytl nutnou pomoc. Ještě týž den se na stanici dostavil pár, který psa pohřešoval. Jak se ukázalo, šli zrovna kolem, když hlídka zasahovala, ale k mazlíčkovi ani vozidlu se nepřihlásili. Poté nedokázali své jednání racionálně vysvětlit. Bylo jim to fuk. Nyní je případ předán k soudu a viníkům hrozí až tři roky za mřížemi.

Nikdy nikoho nenechávejte v autě!

Nikdy byste neměli zvíře ani dítě nechávat ve vyhřátém autě. Jak je totiž zmíněno i ve videu zveřejněném na YouTube, teplota uvnitř se během chvíle dokáže vyšplhat velmi vysoko. Pokud je totiž venku 24 °C, v autě během půl hodiny teplota vystoupá na 40 °C, za hodinu pak až na 50 °C. A v letních vedrech, kdy lze na teploměrech naměřit i 34 °C, je ve vozidle neuvěřitelných 60 °C, což už je pro mnoho lidí fatální, natož pak pro malá zvířata či děti.

Rozhodně tedy nikdy nikoho v autě nenechávejte, aby nedošlo k tragédii. Někdy ovšem nastane situace, která vede k nešťastné náhodě, při níž se vozidlo samo uzamkne, jako tomu bylo v případě matky, jejíž dceři museli ven z rozpáleného auta pomoci až policisté, jak jsme již celou situaci na DámskémDeníku popisovali.

Jak byste reagovali vy, kdybyste viděli někoho uvězněného v rozpáleném autě?

Diskuze Vstoupit do diskuze
82 lidí právě čte
Zobrazit další články