Pes neustále štěkal na její těhotenské bříško. Nejdřív byla naštvaná, pak se ale ukázalo, proč to dělal

Do života šťastné mladé rodiny podstatným způsobem zasáhl jejich rodinný mazlíček. Nebýt jeho velmi zvláštního chování v době, kdy žena otěhotněla, mohlo dojít k tragédii.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

V těhotenství mladé ženy sehrál její pes hned dvakrát klíčovou roli. Říká se, že psi mají zvláštní intuici a na rozdíl od člověka dokáží vycítiti blížící se nebezpečí. Důkazem je americká akita jménem Keola. Nejdříve fena upozornila svou majitelku na to, že je těhotná a později na nebezpečí, které ženě i miminku hrozilo. I když ze začátku varovné chování psa rodina brala na lehkou váhu, protože si myslela, že prostě žárlí.

Z nemocnice nastávající matku poslali domů

Mladá maminka Alhanna Butlerová a její manžel Ricky, kteří žijí v britském Doncasteru, se pokoušeli o miminko. Byli smutní, když těhotenský test nedopadl podle jejich očekávání a vyhodili ho do koše.  Když se ale vrátili domů z procházky, zjistili, že jejich pes test z koše vyhrabal, což nikdy předtím neudělal. Snažil se jim ho ukázat. Ve skutečnosti totiž byl pozitivní. Pár měl obrovskou radost.

Už v začátcích těhotenství ale Alhanna začala mít zdravotní potíže. Bolely jí záda. Z nemocnice ji ale poslali domů s tím, že bolesti má proto, že se její malá postava těžko přizpůsobuje těhotenství. „Bylo to hrozné. Lidé si mysleli, že jsem jen slaboch, a pořád mi říkali, že když nezvládnu tohle, jak zvládnu porod. Ale já jsem sotva chodila,“ popisuje své potíže Alhannna.

Pes na ženu neustále zíral a kňoural

Podle ženy její pes ale věděl, že něco není v pořádku. Neustále se držel v její blízkosti, zíral na ní a zvláštně kňoural, jako kdyby chtěl na něco upozornit. Nikdo nechápal, jak moc mi je zle, ale Keola ano. Šťouchala do mě a plakala. Nechápala jsem, proč to najednou začala dělat. Ricky říkal, že byla rozrušená, kdykoli jsem šla do práce, zatímco předtím jí to nikdy nevadilo,“ vypráví Alhanna. Původně si žena ale myslela, že Keola jenom žárlí na nenarozené dítě.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Když si pár Keolu pořizoval, rozhodl se pro plemeno americké akity kvůli jejich inteligenci a ochranářským vlastnostem. To se později ukázalo jako velmi prozřetelné. Bolesti neustávaly, pes do ženy šťouchal a plakal. Alhanna se rozhodla, že pojede do nemocnice. Jakmile tam dorazila, zkolabovala a byla převezena na jednotku intenzivní péče, kde lékaři bojovali o její i miminka život. Málem zemřely.

Podle lékařů má štěstí, že žije

Následující dva týdny si žena sotva pamatuje. Lékaři zjistili, že měla vzácný vir, jenž napadl ledviny. S bacilem, kterým byla nakažena, se setkali jen jednou. Aby Alhannu mohli začít účinně léčit, museli v laboratoři speciálně vytvořit nové antibiotikum. V nemocnici žena musela zůstat měsíc. Podle lékařů má obrovské štěstí, že vůbec žije. Kdyby neposlechla žadonění psa a přišla o den později, už by takové štěstí nemusela mít.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Alhannu lékaři vyléčili. Nepochybuje ale o tom, že klíčovou roli sehrála Keola. „Bylo to neuvěřitelné. Věděla, že jsem, že jsem vážně nemocná, když to nikdo jiný nevěděl, a snažila se mi to říct,“ vzpomíná dnes již novopečená maminka zdravého syna Lincolna. „Ukázalo se, že Keola měla naprostou pravdu. Zachránila nám oběma život. Je to ten nejúžasnější pes na světě a já jí vděčím za svůj život,“ dodala.

Co říkáte na instinkt psa, který nemocnou ženu varoval?

Zdroj: Express

Diskuze Vstoupit do diskuze
112 lidí právě čte
Zobrazit další články