Pes se zřítil z 20 metrů vysoké skály, ale vyvázl bez jediného zranění. Rodina to považuje za zázrak

Rodina se třemi dětmi a psem vyrazila na procházku v Cheltenhamu v Gloucesteru. Jejich milovaného psa u toho potkala hrozivá událost, která mohla skončit fatálně.

i Zdroj fotografie: Chaojoker / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Dvouletý kokršpaněl Rowan ze všeho nejvíc miloval procházky, a proto ho jeho majitel vzal na víkendovou procházku do lesoparku. Laurence, manželka Claire a děti se všichni těšili na slunečné odpoledne a následný piknik v trávě. Jejich pejsek Rowan se ale zřítil z 20 metrů vysoké skály a oni měli okamžitě strach, že mu jde o život.

Nejdřív šlo o idylický den

Nejprve vše vypadalo jako ze žurnálu. Venku bylo nádherně, všichni měli dobrou náladu a po obědě vyrazili ven. Rowan kolem nich v přírodě spokojeně pobíhal a bylo vidět, že si to skvěle užívá. Jde o dvouletého kokršpaněla hnědé barvy. Laurence ho hlídal, ale chvílemi ho spustil z očí, protože věděl, že Rowan je dobře vychovaný a poslušný pes.

Stala se děsivá věc

Procházka se během pár vteřin změnila v horor. Rowan vesele honil ptáky a motýly a za jedním z nich se rozeběhl přímo proti okraji vysoké skály. Okamžitě jsem vyrazil za ním, volal jsem ho zpět, ale vůbec mě nevnímal. Utíkal dál a přepadl přes okraj… byl jsem v hrozném šoku, nechtěl jsem věřit svým očím,“ přiznal Laurence.

Pes zpanikařil

Rowan nejprve dopadnul na skalní římsu asi 7–8 metrů nad zemí. Rodina se k němu ale nedokázala dostat, a tak pes znervózněl a zřítil se až na zem. Claire se zběsile rozeběhla ze svahu, aby byla u psa co nejrychleji, popadla ho do náruče a vyrazila klusem k jejich autu, které naštěstí nestálo daleko. Věděla, že tohle si bude žádat veterináře.

pes kokršpaněl leží iZdroj fotografie: Depositphotos

Vyvázl bez jediného zranění

K obrovskému překvapení rodiny i ošetřující veterinářky vyvázl Rowan jen s několika modřinami a škrábanci. Neměl žádnou pohmožděninu ani zlomeninu, což byla velká úleva. Laurence s Claire si odnesli ponaučení o tom, že by si měli svého domácího mazlíčka lépe hlídat, a to hlavně v neznámém prostředí. Mohou se zde skrývat nečekané nástrahy, navíc této nehodě by předešlo pouhé použití vodítka.

Jaké máte zkušenosti se zraněním domácích mazlíčků?

Zdroj: RealFix
Diskuze Vstoupit do diskuze
112 lidí právě čte
Zobrazit další články