Pes si myslí, že je matkou 2letého dítěte: Příběh dobývá internet. Rodiče klidně mohou jet na dovolenou

Děti své čtyřnohé kamarády milují. Vztah fenky a chlapce, který je ukázán na videu, je ale vskutku jedinečný.

Pes s tlapkou v dlani i Zdroj fotografie: Piqsels
                   

Pořídit si psa by mělo být velmi dobře promyšlené rozhodnutí. Je to živý tvor, který by se měl stát právoplatným členem rodiny a kterému by se měla dostávat velká dávka lásky, tolerance a empatie. I proto je nutné zvážit mnoho parametrů, abyste pro sebe vybrali to pravé plemeno. Důležitá je nejen velikost psa s ohledem na to, jaký typ bydlení máte, ale také obecná povaha. Ne každý pes je vhodný k dětem a některá plemena se vyloženě nedoporučují, jako například výmarský ohař, malamut či kokršpaněl, píše web iReceptář.

Vhodná plemena pro rodinu

I přes uvedený výčet plemen je samozřejmé, že každý pes je individuální, a přestože jako plemeno nemusí být doporučováno, můžete mít štěstí a natrefit na opravdového miláčka. „My máme jezevčíka, kterého jsme si pořídili ještě před dětmi. I když se k dětem nedoporučuje, nikdy se nic nestalo a mají krásný vztah,“ napsal pan Pavel S. z Vlašimi.

Mezi jednoznačně nejoblíbenější plemena vhodná k dětem jsou v České republice podle webu Hlídačky border kolie, pudl, yorkšírský teriér, bernský salašnický pes, retrívr či německý ovčák. Psi jsou nejen skvělými společníky, ale dokáží také zachránit lidské životy. Neobvyklý případ, kdy pes zachránil ještě nenarozené dítě, DámskýDeník popsal v minulosti.

Video, které dobývá celý internet

Když chemie funguje a pejsek se skutečně stane členem rodiny, je to znát. Děti obecně bývají k domácím mazlíčkům přítulnější a mívají velmi vřelý vztah. Je také dokázáno, že zvířata mají pozitivní vliv na vývoj dítěte, jelikož je učí empatii, podněcují je k aktivitě a zodpovědnosti a odstraňují úzkost. Toto video vás ale dojme. Dvouletý chlapec Parker svou čtyřnohou kamarádku Millie opravdu miluje nadevše.

A je to vztah oboustranný. Video ukazuje, jak spolu leží v posteli a Millie chlapce ochranitelsky objímá jako skutečná maminka. Rodiče si tak dělají legraci, že mohou v klidu odjet na dovolenou, protože Millie se o Parkera zvládne postarat jedna radost.

Jaké plemeno psa máte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
66 lidí právě čte
Autor článku

Hana Tvrdá

Zobrazit další články