Pes pozná špatného člověka na první pohled. Věřte jeho instinktům a sledujte signály, které vám vysílá

Stalo se vám někdy, že váš pes reagoval na kolemjdoucího nebo na vaši méně známou návštěvu zuřivě či agresivně? Psi totiž mohou poznat povahu člověka.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Možná nejen na méně známou návštěvu či kolemjdoucí. Váš milovaný psí mazlíček mohl negativně reagovat i na některé vaše přátelé. Ale je to zvláštní, protože na některé známé reaguje dobře? Dokonce se k nim i lísá a vyžaduje pozornost a hlazení? Existují studie, které poukázaly na to, že pes dokáže vycítit zlého či zlomyslného člověka. Špatné úmysly, špatné chování, zloba nebo ty, kteří se chovají nehezky či jsou suroví, takové lidi psi mohou rozeznat a vycítit. A dokonce pes dokáže vycítit, když jsou záměry přátelské, ale neupřímné. 

iZdroj fotografie: Pixabay
Pes může mít neuvěřitelný čuch na lidi

Jak je to možné?

Jedna teorie si zakládá na tom, že psi mohou vycítit chemické změny v našem těle. To znamená, že změny feromonů se mění během různého typu chování a psi to cítí. Pokud je člověk agresivní, mění se jeho chemické složení v těle, a to jsou psi schopni vnímat.

iZdroj obrázku: Freepik
Mnoho psů umí poznat, zda je člověk dobrý nebo špatný

Dokáží upozornit na blížící se hrozbu. Co ale psi necítí, je hrozba psychicky nemocného člověka, který by nám mohl potenciálně ublížit. Tito nemocní lidé vykazují patologické chování, ale nevyzařují z nich emoce, které mění chemické sloučeniny v mozku. 

Pes vycítí nejistotu

Pokud je člověk ve stresu, je zmatený, nejistý a má strach, pes tyto emoce vycítí a nechápe, že se psa bojíme, ale chápe to tak, že mu hrozí určité nebezpečí, protože nám nemůže důvěřovat a bohužel může reagovat agresivně. Pokud máte strach, rozhodně se na psa nedívejte a snažte se myslet na něco jiného, a co nejrychleji se snažte zmizet z dosahu. 

iZdroj obrázku: Pixabay
Pes umí vycítit, když něco není v pořádku

Věřte svému psovi

Věřte mazlíčkovi a také věnujte pozornost tomu, co vám chce pes sdělit. Pokud to budete ignorovat, pes klidně zaútočí. Jestliže na to budete klidně reagovat, pes bude klidnější a bude více důvěřovat svým instinktům, které vás jednou mohou ochránit. 

Zdroj: Hit
Diskuze Vstoupit do diskuze
59 lidí právě čte
Zobrazit další články