Pes se zlomeným srdcem čekal v lese a doufal, že si ho někdo všimne. Bývalý majitel ho tam sprostě odkopnul

Seděl pod stromem spolu se svými věcmi. Jeho milé chování okouzlilo pracovníky i veřejnost. Útulek mu nyní hledá domov plný lásky.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Nejprve sis jej všimli náhodní kolemjdoucí, kteří se do lesa vydali na procházku. Seděl pod stromem ve starém psím pelechu. V bezprostřední blízkosti měl misku s vodou, dvě balení granulí pro psy a svinuté vodítko. Na lidi z dálky nijak nereagoval. Pouze klidně seděl a čekal, co se s ním bude dít dál. Vypadalo to, že čekal na své majitele, jako by se pro něj měli vrátit.

Kouzelné stvoření plné lásky

Nálezci kontaktovali tamní útulek jménem Humans and Animals United. Nutno poznamenat, že pejsek pochází z Floridy. Pracovníci útulku se ihned po oznámení vydali do terénu. Jako vyškolení profesionálové očekávali několik scénářů. Mezi nimi i negativní reakci spojenou s agresivním chováním. Nic z toho se však nestalo. Bylo to pro ně překvapivé.

Dobrovolnice Rosa popsala pejska takto: „Byl doslova plný lásky. Věděli jsme to od chvíle, kdy jsme se k němu přiblížili. Kouzelné stvoření, které si zaslouží mnohem víc.“ Pejska pojmenovali společně Hank. Po jeho odchycení a převozu do útulku následovala návštěva veterináře. Tam bylo především určeno jeho přibližné stáří. Hankovi bylo v době jeho odchycení pouze osm měsíců.

Operace končetiny

Rentgen odhalil také zlomeninu jedné nohy. Pravděpodobně ta byla příčinou toho, že pejsek nikam nechodil a nevzdaloval se od svého pelíšku v lese. Zlomenina byla stará přibližně dva týdny. Hank musel podstoupit operaci. Do budoucna bude potřebovat fyzioterapii, která mu umožní plnohodnotnou chůzi. Vzhledem k jeho stáří je zdraví končetin velmi důležité.

❤️🐾🎉 WE HAVE NAMED HIM HANK! Please welcome the boy abandoned in the woods to HUMANS AND ANIMALS UNITED! Please honor…

Zveřejnil(a) Humans and Animals United dne Pátek 14. října 2022

Dobrovolnice Rosa se do Hanka tak zamilovala, že si jej vzala k sobě domů, aby si lépe zvykl na nové prostředí. Útulek již však zveřejnil na svém facebookovém profilu výzvu a svým způsobem také inzerát, kde Hanka představuje. Ozvalo se již několik zájemců, ale všichni zaměstnanci se shodli na tom, že bude Hankův nový domov velmi speciální. Od toho se bude odvíjet také přísné výběrové řízení.

Co byste vzkázali předchozím majitelům Hanka?

Zdroj: TheDodo
Diskuze Vstoupit do diskuze
80 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Pes štěká v noci do prázdna: Možné důvody a jak ho to odnaučit
Události247.cz
Události247.cz
Důchodci musí také podávat daňové přiznání, ale jen někteří. Pokud to neudělají, hrozí jim tučné pokuty
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Selhání ledvin se špatně rozeznává: Nečekané příznaky jako otoky kotníků a svědění kůže
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nová umělá inteligence se sama vyvíjí stejně, jako tomu bylo při Darwinově evoluci