Jejich 50kilový pes se zakousl do malé dcerky a hodil ji přes celý dvůr. Matka neměla tušení, že jí právě zachránil život

Vyděšená matka přihlížela tomu, jak se rodinný pes zakousl do její dcerky a mrštil s ní přes celou zahradu. Měl pro to ale pádný důvod.

Velký pes očuchává miminko i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Psi mají často mnohem lepší instinkty než člověk. Včas vycítí nebezpečí a okamžitě začnou jednat. Věrní své rodině jsou schopni obětovat pro její členy svůj vlastní život. Situace, ve které se ocitla malá holčička, mohla dopadnout tragicky, nebýt rodinného psa, jenž jí svou nečekanou reakcí zachránil život. Sám byl ale zraněn.

Chytil dítě za plenu a odhodil ho pryč

Začátky života psa Khana byly velmi těžké. Původní majitel se ho zbavil a záchranáři jej našli extrémně podvyživeného a na pokraji smrti. Měl zpřelámaná žebra, jelikož byl týraný. V útulku, kam byl umístěn, se diskutovalo o tom, že jej pravděpodobně uspí, aby se netrápil, protože jeho zdravotní stav byl velmi vážný. On ale ukázal, že chce žít, a ze všech sil bojoval. Nakonec se jej ujala nová rodina žijící v Austrálii. On jí po čase projevil svou bezmeznou věrnost a vděčnost.

Khan si jednoho slunečného dne hrál na zahradě se svou majitelkou a její sedmnáctiměsíční dcerkou. Pes se však po chvíli začal chovat zvláštně, stále do batolete strkal. Dívka však na jeho žduchání nereagovala, a tak, jak situaci popisuje i web MumbaiMirror, se Khan zakousl do její pleny a mrštil holčičkou přes zahradu. Matka nechápala, co se stalo, pes se totiž nikdy agresivně nechoval. Jakmile si ale uvědomila, proč to udělal, byla mu neskonale vděčná. Zvíře totiž dítě zachránilo před uštknutím užovkou královskou.

Dítěti svým počínáním zachránil život

Pes instinktivně zareagoval, dítě zachránil a sám se před hada postavil. Ten jej uštknul do packy, Khan zakňučel a utekl do domu. Žena jej okamžitě odvezla k veterináři, který mu aplikoval protijed, čímž psa zachránil. Užovka královská je velmi agresivní had, který při jednom kousnutí vpraví do rány velké množství jedu, což z něj dělá velmi nebezpečného útočníka. Při útoku na Khana ale naštěstí tolik jedu nevypustil, díky čemuž zvíře přežilo. Reportáž o tomto neskutečně statečném pejskovi byla zveřejněna na YouTube.

Khan svým činem oplatil své majitelce laskavost, kterou projevila tím, že se jej kdysi ujala, a zachránila mu tak život. Žena je mu vděčná a je schopna mu dát cokoli, co bude chtít. Udělal totiž to nejúžasnější, díky němu její malá holčička žije. Pouto mezi psem a dítětem bývá často velmi silné a zvláštní. Tato zvířata dokáží vycítit, že je něco v nepořádku. Důkazem toho je i Alík, který zachránil ještě nenarozené dítě, o čemž jsme vás na DámskémDeníku již informovali.

Co říkáte na pohotovou reakci psa?

Diskuze Vstoupit do diskuze
114 lidí právě čte
Zobrazit další články