Chtěl ukončit svůj život, jeho pes mu v tom ale zabránil. „Tohle je důkaz, že zvířata jsou chytřejší, než si myslíme“

Věrný pes nenechal svého pána udělat nejhorší rozhodnutí v životě. Nyní mu muž vděčí za to, že je stále naživu.

Hlava amerického stafordšírského teriéra i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Psi jsou skutečně nejvěrnějšími přáteli člověka. Dokáží vycítit hrozící nebezpečí a neváhají riskovat svůj vlastní život, jen aby svého pána zachránili. Jsou majiteli po boku v dobrém i ve zlém, přičemž se snaží zvednout člověku náladu, převzít na sebe alespoň část jeho smutku a bolesti. A málokdo si uvědomuje psí chytrost a empatii, kterou ovládají dokonale. Důkazem toho je i pes, který zachránil svého pána před sebevraždou.

Majitel si myslel, že si s ním chce pes hrát

Šestadvacetiletý Byron Tylor měl do jisté doby skvělý život. Vše se ale jednoho dne pokazilo. Jak totiž uvádí web MegaSvět, dostal výpověď z práce, kvůli čemuž jej opustila i jeho milovaná přítelkyně. Navíc ho obrala o všechny úspory, a tak se muž ocitl zcela bez peněz. Neměl ani na zaplacení nájmu a dalších účtů. Smutek tedy utápěl v alkoholu a upadl do hluboké deprese, netušil, co dělat, a tak začal myslet na nejhorší.

Nachystal si provaz, na kterém měl v plánu se oběsit, a sešel do sklepa domu, aby zde napsal dopis na rozloučenou. Když jej psal, všiml si svého psa Gea, který seděl kousek od něj, upřeně se na něj díval a v tlamě držel nachystaný provaz. Byron si zpočátku myslel, že si chce jeho mazlíček jen hrát, ale pletl se. Když chtěl totiž psovi lano vzít, zvíře ho nechtělo pustit. Drželo jej velmi pevně, navíc se k pánovi chovalo agresivně a rozzlobeně.

Díky svému psovi se muž nad svým počínáním zamyslel

To přimělo Byrona se zamyslet nad tím, co chce udělat. Díky Geovi si uvědomil, že každý problém má řešení, které je třeba najít. Rozhodl se tedy vyřešit své problémy, což se mu také podařilo. Nyní žije šťastným životem a vděčí za něj svému věrnému psovi, který dal svým gestem majiteli impuls k tomu, aby bojoval a nevzdával se. Jejich společný příběh byl zveřejněn také na YouTube.

Tato zvířata mají dokonalé instinkty, což dokazuje také Alík, který svým neobvyklým chováním zachránil ještě nenarozené dítě, o čemž jsme na DámskémDeníku již psali.

Pokud se cítíte v koncích a chcete si vzít život, rozhodně se nestyďte okamžitě požádat o pomoc. Web LinkaBezpečí vysvětluje, že sebevražda je až ta poslední možnost, která je ale bohužel nevratná. Dále píše, že myšlenky na tento čin nejsou trvalé, ale proměnlivé. V případě myšlenek na sebevraždu je důležitá léčba a podpora, proto je nutné nebát se projevit své pocity, a získat tak rychlou pomoc.

Co si myslíte o chování psa?

Diskuze Vstoupit do diskuze
101 lidí právě čte
Zobrazit další články