Jeho pes hrabal díry na zahradě tak dlouho, až objevil desítky let starou bombu

Kvůli překvapivému a nebezpečnému nálezu musela policie evakuovat okolní domy. Pyrotechnici starou munici prozkoumali, ale jak se dostala na pozemek, je zatím nejasné.

Pes hrabe na zahradě i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Majitelé domácích mazlíčků moc dobře vědí, že stačí chvilka nepozornosti a můžou dost litovat, že svého svěřence pořádně nehlídali. Chlupáči totiž dokáží v mžiku třeba rozhrabat půl zahrady, vyválet se v mršinách nebo hrdě přitáhnout domů nějaký svůj nechutný úlovek. Adrenalinový zážitek připravil pro svého páníčka roztomilý pes Baby. Našel totiž nebezpečnou zbraň.

Chlupáč vyhrabal něco podezřelého

Všechno začalo celkem nevinně. Neposedný chlupáč lítal jako vždycky po pozemku u domu svého majitele Mathewa Simse ve floridském městě Jacksonville. Pak ho ale něco zaujalo a začal hrabat. Dalo se očekávat, že narazil na nějaké zahrabané kosti nebo se snažil chytit prchajícího hlodavce. Takže jeho chování nechávalo páníčka chladným.

Pes, který odmítl zemřít: Majitelé ho zakopali hluboko pod zem. On se vyhrabal ven a sehnal si pomoc

Záhy se ale ukázalo, že chlupáče zaujalo něco úplně jiného. Vehementně se snažil ze země dostat podezřelou kovovou věc a při tom funěl, natěšeně kňoural i vrtěl ocasem. Tohle už pozornost jeho páníčka přece jenom přitáhlo. „Dokud jsem to nevyndal, nebylo poznat, o co jde. Ale když jsem to napůl vytáhl, tak už mi to bylo jasné,“ cituje Simse web TheNewYorkPost.

Bál se, že když zpanikaří, může zemřít

Ukázalo se, že to je bomba. Jakmile si to Sims uvědomil, jeho jediným cílem bylo ji zase opatrně položit zpátky do hlíny a neprodleně zavolat pomoc. Říkal jsem si, že když zpanikařím, tak zemřu,“ dodal nálezce staré vojenské munice, která prý byla už notně zrezivělá. Odhadem vážila kolem pěti kilogramů a měřila asi 30 centimetrů. V zemi vězela zhruba ve dvaceticentimetrové hloubce.

Pak už se rozjela scéna jako z hollywoodského filmu. Přijela policie a pyrotechnici. Lidé z okolních domů byli evakuováni. „Bylo zajímavé to sledovat. Udělali svou práci a za pár minut byli zase pryč,“ popsala zásah sousedka Carla Smithová webu TheDogingtonPost. Pyrotechnici bombu prozkoumali a odvezli. Pod zemí byla několik desítek let, ale jak se na pozemek, kde v současnosti bydlí rodina Simse, dostala, není jasné.

Co říkáte na to, co pes na zahradě vyhrabal?

Diskuze Vstoupit do diskuze
73 lidí právě čte
Zobrazit další články