„Štěněčí jednorožec“ dostal netradiční jméno po kytovci. Narodil se totiž s ocáskem přímo uprostřed čela

Roztomilý pejsek má na čele výrůstek, který připomíná roh. Proto dostal jméno po kytovci, jenž obývá moře okolo severního polárního kruhu.

i Zdroj fotografie: S vědomím Rochelle Steffen
                   

Zvláštní psík, který se stal tváří záchranného centra pro opuštěná zvířata v americkém městě Jackson (stát Missouri), se jmenuje Narval. Netradiční jméno dostal podle jednorohého arktického ozubeného kytovce. Má totiž stejně jako mořský tvor na hlavě zavalitý výrůstek připomínající roh.

Roh nepředstavuje zdravotní riziko

Do útulku se dostal jako štěně a hned všechny upoutal. „Podle toho, co veterinář zjistil, vstřebal v děloze dvojče, a proto má na hlavě ocásek navíc,“ vysvětluje původ výrůstku Rochelle Steffenová, která centrum založila. „Právě to jej dělá výjimečným a roztomilým,“ dodává.

Neobvyklý výrůstek na hlavě psovi nezpůsobuje žádné zdravotní problémy. „Máme štěstí, že je to jen ocásek a netřepí se,“ říká zakladatelka útulku. Výrůstek nemá žádné kosti ani nervy. „Ocásek tam prostě je a nepředstavuje pro Narvala žádnou hrozbu, takže jej nechceme vystavovat zbytečné operaci,“ dodala.

Zvláštní psi jsou tvářemi útulku

V útulku má Narval kamaráda, jenž se jmenuje Mac. Je to zdravotně postižený pitbull, díky kterému vlastně centrum pro postižené psy vzniklo. „Mac byl zachráněný v dubnu 2011. Tehdy byl na prodej celý vrh štěňat pitbullů a on byl hodně nemocný. Ve 3 měsících vážil jen čtyři kila, tak jsem si jej vzala,“ popisuje Rochelle.

Záchranné centrum pečuje o všechna plemena psů se speciálními potřebami. „Macovi bude brzy 10 let. Bojoval s milionem různých zdravotních problémů, ale je velmi statečný. Díky němu záchranné centrum, do něhož přišel i Narval, vzniklo,“ dodává. Rochelle si roh Narvala zamilovala. Psík je spolu s Macem tváří útulku.

Potřebují lásku více než jiní

Dosud centrum zachránilo více než 1 000 psů, kterým nejdříve pomohlo vrátit zdraví, a později pro ně našlo nové milující domovy. Nebylo to snadné. Lidé si myslí, že je psi vyjdou na hodně peněz a starost o ně zabere příliš mnoho času, nebo jsou prostě příliš nemocní,“ konstatuje Rochelle. Jenže právě tito psi se zvláštními potřebami si zaslouží zahrnout láskou.

Co říkáte na roh, který má na hlavě Narval?

Zdroj: Mirror

Diskuze Vstoupit do diskuze
142 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Ta díra tam není jen tak. Hospodyňky, které chtějí být v kuchyni efektivní, ocení hned 2 využití
Události247.cz
Události247.cz
Ve městech se začínají objevovat skupiny lidí, které mohou být pro bezpečí Čechů kritické
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Rajčata působí na plíce zdravých i nemocných. Skoro nikdo si neuvědomuje, jaké bohatství se v nich ukrývá
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Kruhy v obilí –⁠ jaká je jejich historie a co za nimi doopravdy stojí. Existují svědci, kteří z místa viděli odlétat podivný objekt