Muž našel v odpadcích psa v šíleném stavu. Když viděl, že mu do očí začaly lézt mouchy, učinil důležité rozhodnutí

Muž šel okolo odpadkových košů, když uslyšel tiché kňučení. Jakmile se podíval blíže, uviděl něco, na co do konce života nezapomene.

i Zdroj fotografie: S vědomím Kannan Animal Welfare
                   

Často se bohužel stává, že lidé se svými pejsky zacházejí opravdu velmi špatně. Tohoto čtyřnohého chudáka našel jeden muž, který zrovna procházel okolo popelnic. Asi už hádáte správně, že pes se nacházel ve velmi špatném stavu mezi zapáchajícími odpadky. Dokonce na tom byl tak špatně, že mu do očí začaly lézt mouchy. Naštěstí mu kolemjdoucí zachránil život.

Pes byl ve velkém nebezpečí

Nedávno byl v Indii mezi odpadky nalezen úplně bezmocný pes. Nacházel se v tak špatném stavu, že na něj už začaly sedat mouchy. Mnoho lidí v něm vlastně na první pohled ani nepoznalo zvíře. Naštěstí si ho všimnul jeden kolemjdoucí muž. Psa vyfotil a snímky zveřejnil na sociálních sítích v naději, že chlupáče někdo pozná. Fotografie se začaly šířit internetem, až se brzy dostaly k ochráncům zvířat, kteří se vydali pomoci.

Zvíře převezli na veterinární kliniku, kde strávilo několik hodin na jednotce intenzivní péče. Nikdo však nevěděl, zda přežije. Celkově byl pes ve velmi bídném stavu, dokonce jej začaly napadat i mouchy. Nakladly na něj vajíčka a kvůli červům přišel o pravé oko. Tělo měl také opravdu hodně slabé. Zpočátku ani nebyl schopný postavit se na vlastní nohy. Ochránci zvířat v něm však stále viděli krásného a hodného psa.

Má domov, kde jej všichni milují

Mnoho lidí dělalo všechno pro to, aby se pejskovi udělalo alespoň trošku lépe. Vyplatilo se to a brzy to začalo vypadat, že pes je den ode dne zdravější a silnější. Nakonec udělal opravdu velký pokrok. Podstupoval fyzikální terapii kvůli procvičení svalstva. Jde o skutečného bojovníka. Rozhodně byste neřekli, že je to ten samý pes, který čekal na smrt v kaluži. Naštěstí si začal pomalu, ale jistě opět budovat důvěru k lidem.

iZdroj fotografie: Pixabay

Všichni si jej oblíbili, protože se z něj postupem času stal šťastný pes, který byl vděčný za druhou šanci na život. I když nejprve chvíli trvalo, než si jej někdo adoptoval, nevzdával to a neustále vrtěl ocáskem. Jako by věděl, že pro něj existuje nějaké místo, kde jej budou všichni milovat, a proto musí bojovat. A takovou rodinu nakonec skutečně dostal.

Jaké zvíře máte doma?

Zdroj: Mirror

Diskuze Vstoupit do diskuze
98 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
7 psích plemen, která si skvěle rozumí s kočkami. Jsou trpělivá a nevykazují žádné známky agrese
Události247.cz
Události247.cz
Růst důchodů nekončí: Během následujících měsíců se zvednou hned několikrát. Češi ale vyšší penzi nechtějí hned z několika jasných důvodů
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Fyzioterapeut doporučil 5 cviků, které odbourají bolest zad v bederní oblasti. Navíc posílí okolní svaly, takže fungují i jako prevence
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Miliony mrtvých hladem. V 6. století nad severní polokoulí rok a půl téměř nesvítilo slunce