Pejsek Dexter přišel o packu, a tak se naučil chodit po 2 nohách. Lidé jsou z něj na větvi. U videa se nejde nesmát

Po vážné dopravní nehodě museli veterináři chlupáčovi amputovat přední tlapku a druhou měl pochroumanou. Chvíli používal invalidní vozíček, ale pak začal chodit jako člověk.

Roztomilý pes detail hlavy i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Domácí mazlíčci jsou přizpůsobivější a odhodlanější, než byste si dokázali představit. Důkazem je pejsek, který po těžké nehodě málem přišel o život. Naštěstí se ze zranění zotavil, ale chirurgové mu museli amputovat tlapku. Přestože mu majitelé pořídili vozíček, aby se mohl pohodlně pohybovat, jejich mazlíček si našel svůj způsob, jak se s hendikepem vypořádat. A lidé jsou z něj na větvi.

Po nehodě visel život pejska na vlásku

Roztomilý chlupáč jménem Dexter se totiž začal chovat podobně jako člověk, což pořádně překvapilo i jeho majitele. Bretaňský ohař žije se svými páníčky v americkém městě Ouray ve státě Colorado. Když si vyšlapuje po ulicích, je k nepřehlédnutí. Dokonce se stal celebritou, kterou pořadatelé zvou na své akce a na sociálních sítích má miliony fanoušků. Populární je díky tomu, co se chytrý a přizpůsobivý pejsek sám od sebe naučil, když se po nehodě ocitl ve velmi zoufalé situaci.

žena se psem

Pes s lidskou tváří baví celý internet a lidé ho srovnávají s celebritami. Komu je podle vás nejvíce podobný?

Když bylo Dexterovi něco málo přes rok, utekl ze zahrady. V televizním pořadu Next9News je uvedeno, že se dostal do provozu, kde skončil pod koly dodávky. Život těžce zraněného chlupáče visel na vlásku. Naštěstí se ho podařilo zachránit, ale z nehody nevyvázl bez trvalých šrámů. Musel absolvovat pět náročných operací, při kterých mu veterináři mimo jiné museli amputovat jednu přední packu. Druhou měl pejsek těžce poškozenou.

Postavil se na zadní a vyšel schody

Všichni předpokládali, že bude potřebovat nějakou pomůcku, aby se mohl pohybovat. Majitelé mu pořídili invalidní vozíček. Nějakou dobu ho Dexter používal. Ale jednoho dne se stalo něco neuvěřitelného. Inteligentní pejsek, kterého panička nechala bez vozíku pod verandou, se postavil na zadní a prostě schůdky sám vyšel jako člověk. „Šla jsem si jen pro šálek kávy do domu, vyšla jsem ven a říkala jsem si: Jak to udělal?“ cituje majitelku chlupáče Kentee Pasekovou web CBS News.

@dexterdogouray Follow me and learn how to walk like a proper gentleman…with your dog. #propergentlemen #properbloke #gentleman #dexterdogouray #dogmanners #victorianfashion #dogfashion ♬ Einaudi: Experience – Ludovico Einaudi & Daniel Hope & I Virtuosi Italiani

Dexter si našel vlastní jedinečný způsob pohybu. Vyvinul si tak obdivuhodnou rovnováhu, že nikdy neupadl a dokáže po dvou i velmi rychle běhat. Žádná zdravotní rizika by mu netradiční chůze neměla způsobovat. Pejsek chodí na pravidelné prohlídky k veterináři a jeho klouby i kyčle jsou v pořádku. Příběh odhodlaného pejska, který se po vážné nehodě doslova dokázal postavit na nohy, zaujal spoustu lidí, kteří přijíždějí do Ouray a doufají, že ho tam potkají.

Co říkáte na to, jak se pes vyrovnal s hendikepem?

Diskuze Vstoupit do diskuze
85 lidí právě čte
Zobrazit další články