3letá Emička zmizela v hlubokém lese a 15 hodin ji záchranáři nebyli schopni najít. Pak se objevil zvířecí zachránce

Mnoho lidí pátralo po pohřešované tříleté dívence v rozlehlém lese. K její záchraně pak dopomohlo zvíře, které k dítku zavedlo babičku.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Když se ztratila tříletá Emma, její babička okamžitě informovala policii. Vzápětí se rozjelo obrovské pátrání. Stovky lidí se zapojily, aby pohřešovanou dívku našly v rozsáhlých lesích poblíž jejího domova. Záchranářům nepřálo počasí, pršelo, bylo chladno a pátrání se vleklo. Nakonec přišla noc, která všechno komplikovala. Hodiny ubíhaly, nervozita narůstala a po dítěti jako by se slehla zem.

Našel ji starý a hluchý pes

Trvalo nekonečných 15 hodin, než se podařilo dítě najít. Holčička byla vyděšená, ale jinak byla v pořádku. Statečným hrdinou, který dítěti zachránil život, se ale nestal nikdo ze záchranářů nebo dobrovolníků. Holčičku se podařilo najít, díky čtyřnohému chlupáči jménem Max. Pes se totiž také zapojil do hledání a udělal něco úžasného. Prokázal při tom obrovskou odvahu, inteligenci a starostlivost.

Max je sedmnáctiletý australský honácký pes, který je hluchý a částečně nevidomý. Ostatní smysly čtyřnohého veterána, zejména čich, ale fungují perfektně. Společně s lidmi začal tříletou holčičku hledat a jako jediný ji skutečně našel. Chytrý pes pak doběhl k babičce malé Emmy, štěkal na ni a signalizoval, aby ho následovala hlouběji do lesa.

Babičku táhl dál do lesa

Babičce chvíli trvalo, než pochopila, co pes chce, ale nakonec šla za ním. „Běžela jsem za ním na kopec a když jsme se dostali nahoru, stále mě táhl dál do lesa. A dovedl mě až k Emmě,“ dojatě popisuje klíčový okamžik pátrání po vnučce její babička. Konečně ženě spadl kámen ze srdce, když držela holčičku v náručí. Když se ukázalo, že se dítěti navzdory noci strávené v lese naštěstí nic nestalo, byla babička šťastná.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Max našel holčičku téměř 3,5 kilometrů od domova už během noci. Nechtěl ji ale nechávat ve tmě a v zimě samotnou, a tak s dítětem zůstal a tulil se k němu. Teprve ráno holčičku opustil a vydal se pro pomoc. Těžko říct, jak dlouho by ji záchranáři hledali a v jakém stavu by ji našli, kdyby nebylo Maxe. Dítě bylo pryč z domova dlouhých 15 hodin. Za svůj hrdinský čin dostal Max od policie medaili.

Co říkáte na hrdinský čin Maxe?

Zdroj: Ndtv
Diskuze Vstoupit do diskuze
145 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Moje tchyně dávala do mikrovlnky ponožky. Nechápala jsem to až do té doby, než mi vysvětlila, že se tak zahřívá
Události247.cz
Události247.cz
Strach z útoků: Menšiny se bojí o své životy. Vládu to ale nezajímá
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Nečekané příznaky vysokého krevního tlaku: Když hodnota překročí 180/120 mm Hg, znecitliví ruce
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Vrátíte se do chladného bytu a zapnete radiátor na 5? To je chyba. Je lepší pustit ho na střední stupeň a vyčkat