3letá Emička zmizela v hlubokém lese a 15 hodin ji záchranáři nebyli schopni najít. Pak se objevil zvířecí zachránce

Mnoho lidí pátralo po pohřešované tříleté dívence v rozlehlém lese. K její záchraně pak dopomohlo zvíře, které k dítku zavedlo babičku.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Když se ztratila tříletá Emma, její babička okamžitě informovala policii. Vzápětí se rozjelo obrovské pátrání. Stovky lidí se zapojily, aby pohřešovanou dívku našly v rozsáhlých lesích poblíž jejího domova. Záchranářům nepřálo počasí, pršelo, bylo chladno a pátrání se vleklo. Nakonec přišla noc, která všechno komplikovala. Hodiny ubíhaly, nervozita narůstala a po dítěti jako by se slehla zem.

Našel ji starý a hluchý pes

Trvalo nekonečných 15 hodin, než se podařilo dítě najít. Holčička byla vyděšená, ale jinak byla v pořádku. Statečným hrdinou, který dítěti zachránil život, se ale nestal nikdo ze záchranářů nebo dobrovolníků. Holčičku se podařilo najít, díky čtyřnohému chlupáči jménem Max. Pes se totiž také zapojil do hledání a udělal něco úžasného. Prokázal při tom obrovskou odvahu, inteligenci a starostlivost.

Max je sedmnáctiletý australský honácký pes, který je hluchý a částečně nevidomý. Ostatní smysly čtyřnohého veterána, zejména čich, ale fungují perfektně. Společně s lidmi začal tříletou holčičku hledat a jako jediný ji skutečně našel. Chytrý pes pak doběhl k babičce malé Emmy, štěkal na ni a signalizoval, aby ho následovala hlouběji do lesa.

Babičku táhl dál do lesa

Babičce chvíli trvalo, než pochopila, co pes chce, ale nakonec šla za ním. „Běžela jsem za ním na kopec a když jsme se dostali nahoru, stále mě táhl dál do lesa. A dovedl mě až k Emmě,“ dojatě popisuje klíčový okamžik pátrání po vnučce její babička. Konečně ženě spadl kámen ze srdce, když držela holčičku v náručí. Když se ukázalo, že se dítěti navzdory noci strávené v lese naštěstí nic nestalo, byla babička šťastná.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Max našel holčičku téměř 3,5 kilometrů od domova už během noci. Nechtěl ji ale nechávat ve tmě a v zimě samotnou, a tak s dítětem zůstal a tulil se k němu. Teprve ráno holčičku opustil a vydal se pro pomoc. Těžko říct, jak dlouho by ji záchranáři hledali a v jakém stavu by ji našli, kdyby nebylo Maxe. Dítě bylo pryč z domova dlouhých 15 hodin. Za svůj hrdinský čin dostal Max od policie medaili.

Co říkáte na hrdinský čin Maxe?

Zdroj: Ndtv
Diskuze Vstoupit do diskuze
139 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Neobvyklá užití WD-40: Na počmáranou zeď, skvrny od lepidla, vodní kámen i proti ptákům
Události247.cz
Události247.cz
Léto plné nádherných výletů? Vsaďte na nekonečné hory
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
I slunečnicová semínka mají co nabídnout: Pomohou na záněty i krevní tlak
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů