Nejevil známky života, a tak byl prohlášen za mrtvého. Při ohledávání těla ale náhle „ožil“

Mrazivý příběh odstartoval telefonát na tísňovou linku. Muž měl obavy o svého souseda, protože už ho dlouho neviděl. Ten pak byl nalezen v bytě na podlaze.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Scénu jako z hororu prožil lékař, který měl provést ohledání zesnulého muže. Když se snažil určit příčinu jeho úmrtí, stalo se něco šokujícího. Tělo se náhle začalo hýbat. Jak mohlo dojít k tak fatálnímu pochybení, že muž, který byl prohlášený za mrtvého, byl ve skutečnosti živý, se stalo předmětem vyšetřování speciální státní služby. Příběh, ze kterého běhá mráz po zádech, se odehrál ve španělském městě Valencie.

Muž nejevil známky života

Všechno začalo celkem nevinně 4. srpna. Na tísňovou linku zavolal znepokojený soused zdánlivě zesnulého muže s tím, že už ho několik dní neviděl. Měl obavy, zda se mu něco nestalo. Záchranářská mašinérie se spustila na plné obrátky. Na místo vyrazila záchranka, policejní hlídka i tým hasičů. Dostali se do bytu, kde našli na podlaze ležet bezvládné tělo.

Přivolaný lékař potvrdil, že muž nejeví známky života. Následoval standardní postup, v rámci kterého musí mimo jiné soudní lékař potvrdit úmrtí a zjistit příčinu. Mohlo by se totiž jednat o přirozenou nebo také násilnou smrt. „Přivolali soudní komisi, k níž samozřejmě patří i přítomnost soudního lékaře, aby konstatoval smrt a poté tělo převezl do Ústavu soudního lékařství k pitvě,“ píše server Levante EMV.

Bezvládné tělo se náhle začalo hýbat

Jenže v tu chvíli se všechno zvrtlo. Noční můra snad každého patologa, který provádí ohledání mrtvoly, se zhmotnila. Soudní lékař, který na místo dorazil, se sklonil k tělu ležícímu na podlaze, aby provedl rutinní úkony. Náhle však zcela ztuhnul. Podle španělských médií se nebožtík totiž začal zničehonic hýbat, což všechny přítomné pracovníky zasahujících složek šokovalo.

Namísto toho, aby patolog postupoval standardně a nechal tělo odvézt na pitevnu, se začal odvíjet zcela odlišný scénář. Muži neprodleně poskytl první pomoc. Zvláštním případem se začaly zabývat speciální státní vyšetřovací orgány, které zajímá, jak mohlo k tak zásadnímu omylu dojít. Prozatím nejsou k dispozici žádné informace o tom, v jakém stavu se momentálně muž, který vstal z mrtvých, nachází.

Co říkáte tomu, že živý člověk byl prohlášený za mrtvého?

Zdroj: LevanteEMV
Diskuze Vstoupit do diskuze
59 lidí právě čte
Zobrazit další články