Pár se baví tím, že pod vodou hledá skryté poklady. Jejich posledním úlovkem je trezor, který obsahoval přes 2 000 000 Kč

Šokovaní poctiví hledači oznámili svůj nález policii, která jim nakonec povolila nechat si sejf i jeho obsah. Nezjistila totiž, zda nějak nesouvisel s trestnou činností.

i Zdroj fotografie: Tangerineduel / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Na poklad, kterým si můžete přijít na pořádný balík, se dá narazit i v parku uprostřed města. Před pár týdny se o tom přesvědčil i jeden newyorský pár, který se baví tím, že s pomocí silného magnetu hledá cennosti pod vodní hladinou. Podařilo se mu totiž vylovit trezor, jehož obsah byl šokující. Bylo v něm zhruba 100 tisíc dolarů, což je v přepočtu kolem 2,3 milionu korun.

Vylovili už zbraně, granáty i motocykl

Když se nedávno James Kane a Barbie Agostiniová vydali do parku Flushing Meadows v newyorské čtvrti Queens, aby tam provozovali svůj koníček, ani ve snu je nenapadlo, co se bude dít. Hledání kovových pokladů s pomocí magnetu se nevěnují moc dlouho. Podle webu Independent začali s neobvyklým hobby teprve během pandemie covidu-19, aby si v době restrikcí nějak ukrátili čas.

Jako vždycky hodili do jezera provaz s magnetem a doufali v nějaký zajímavý úlovek. Na svém kontě už několik zajímavých trofejí, které našli pod vodou, mají. Třeba staré střelné zbraně z 19. století, granáty z druhé světové války, několik trezorů a dokonce i motocykl. Když lano vytáhli tentokrát, byl na jeho konci přichycený zrezivělý sejf.

Sejf s penězi si nálezci mohli ponechat

Po otevření trezoru pár zjistil, že je plný stodolarových bankovek. Celkem šlo v přepočtu o asi 2,3 milionu korun. „V minulosti jsme našli spoustu trezorů, ale v žádném nebylo tolik peněz. Když jsem viděl, kolik tam je, řekl jsem si, že to není možné. Byly tam štosy stodolarovek,“ řekl nadšený Kane deníku TheGuardian s tím, že bankovky byly promáčené a poničené. Poctiví nálezci kontaktovali policii, aby svůj objev nahlásili.

Magnet Fishers Reel Up $100K in Cash

Magnet fishers Barbie Agostini and James Kane really hit the jackpot! They reeled a safe up from a murky creek in Queens, New York. Inside the safe was $100,000 in cash.

Zveřejnil(a) Inside Edition dne Úterý 4. června 2024

Nakonec si mohli sejf i jeho obsah nechat, protože policie nenašla spojitost s žádným zločinem. Pár se však domnívá, že trezor byl kradený, ale policie neměla podle čeho zjistit, komu mohl patřit. Poškozené peníze jejich noví vlastníci odvezou na ministerstvo financí a doufají, že jim je vymění. Když se to nepodaří, dvojici zůstane alespoň dobrý pocit. „Prostřednictvím lovu s magnety můžete zbohatnout, ale také tím pomůžete vyčistit životní prostředí,“ podotkl Kane.

Co říkáte na poklad, který se skrýval pod hladinou jezera?

Diskuze Vstoupit do diskuze
69 lidí právě čte
Zobrazit další články