Heidi Janků začala po ztrátě manžela pořádně žít. Svůj život si teď užívá víc než kdy dřív

Po boku o třicet let staršího partnera žila zpěvačka vcelku usedlý život. Když spolu začali chodit, spousta lidí ji považovala za zlatokopku, což velmi těžce nesla.

Zpěvačka Heidi Janků i Zdroj fotografie: Nextfoto
                   

Zpěvačka Heidi Janků (60) si necelých šest let po smrti manžela Ivo Pavlíka (†84) užívá život naplno. Dokonce víc, než kdy v minulosti byla zvyklá. Věnovala se totiž téměř výhradně své kariéře a po boku o třicet let staršího partnera žila docela usedle. To všechno je ale dávno pryč. „Teď žiju trošku naplno. Jsem divoká, veselá. Partner by to se mnou nedal. Pořád jsem ve statusu svobodná, nezadaná a nepotkala jsem nikoho, kdo by mě zaujal. Neexistuje nikdo, kdo by mě zkrotil,“ cituje zpěvačku Extra.

Zpěvačka doufá, že ještě něco zažije

Málokdo by hádal, že uhrančivá zpěvačka patří do klubu šedesátnic. Vypadá totiž skvěle. Udržuje si perfektní figuru i mladistvý vzhled. Jejím receptem nejsou drastické diety ani hodiny strávené v posilovně. „Dodržuju přerušovaný půst. Ráno se nasnídám, pozdě odpoledne se naobědvám a pak už jen piju,“ řekla zpěvačka serveru. Prospívá jí, že zvolnila. „Zamlada jsem koncertovala třeba 25x do měsíce a neměla jsem vůbec čas třeba na kamarádky. A to teď mám. Vůbec si nestěžuju, ale teď jsem objevila ženský svět,“ poznamenala pro iRozhlas.

Zpěvačka Heidi Janků iZdroj fotografie: Nextfoto

Nový partner jí ale zatím nechybí. Přibývající roky si uvědomuje. „Jsem stará, vím to, ale doufám, že mám před sebou pár let intenzivního života. Že něco zažiju,“ podotkla. V jejím životě není ani dítě, o kterém kdysi s manželem uvažovali. „Po dítěti jsem možná netoužila až tolik, protože jsem měla obavy, jestli bych ho dokázala správně vychovat, když si vzpomenu na to, co jsem viděla doma,“ vzpomínala zpěvačka v pořadu Intimní zpověď.

Vztahy s otcem byly na bodu mrazu

Dětství Heidi totiž nebylo zrovna idylické. Když její maminka zemřela na rakovinu, bylo jí pouhých jedenáct let. Složitou situaci její otec nezvládl a začal holdovat alkoholu. Nikdy si s ním nerozuměla. Jakmile mohla, odešla v šestnácti letech z domova. „Vztahy s ním byly na bodu mrazu. Měl jiné představy o mém životě, nechtěl ze mě mít zpěvačku. Neměl rád muzikanty, přestože mezi ně sám patřil,“ svěřila se ve své zpovědi zpěvačka.

S tátou se nevídala. O jeho smrti se dozvěděla se zpožděním. „Třecí plochy byly tak silný, že jsme si to nikdy nevyříkali,“ dodala. Když se seznámila se svým podstatně starším budoucím manželem, byla vdaná a on zadaný. Šlo o pracovní spojenectví, které časem přerostlo v lásku. Heidi nebylo moc do zpěvu, když ji tehdy považovali všichni za zlatokopku. Když pochopili, že jsou oba zamilovaní, obviněním už čelit nemusela. Dnes je ráda, že díky svému muži je několikanásobnou nevlastní maminkou i babičkou.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Heidi Janků (@heidijanku)

Narodila se jako Heidi Hantlová

Zpěvačka, kterou všichni znají jako Heidi Janků, se narodila jako Hantlová. Příjmení Janků si nechala po svém prvním manželovi, i když se prý nerozešli úplně v dobrém. Netypické jméno Heidi jí vybrala maminka. „Maminka tenkrát viděla film Heidi, děvčátko z hor a pro ni to bylo osudové. Ale pojmenovat takhle své dítě v tehdejší době bylo složité. Na matrice to v tom roce 1962 povolit nechtěli, že prý českých krásných jmen máme dost. Ale maminka je beran, takže si to prosadila,“ vysvětlila zpěvačka.

Co si myslíte o životních peripetiích zpěvačky?

Diskuze Vstoupit do diskuze
85 lidí právě čte
Zobrazit další články