Myslela si, že je neplodná. O těhotenství se dozvěděla v 7. měsíci, skvělá zpráva se však proměnila v horor

Léčba rakoviny ji podle lékařů zbavila možnosti mít děti přirozenou cestou. Když se vrátila z dovolené, těhotenský test však ukázal jednoznačný výsledek.

pozitivní test i Zdroj fotografie: Squirreltime / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Po návratu z dovolené ve Španělsku zjistila, že je těhotná. A to přesto, že měla být podle lékařů neplodná. Příběh této mladé Britky se dostal do povědomí veřejnosti díky videu, které sdílela na svém profilu na sociální síti TikTok. Zmíněné video získalo již přes deset tisíc zhlédnutí ostatních uživatelů této platformy. Do videa přidala text: „Vrátila jsem se z dovolené a zjistila, že jsem v sedmém měsíci těhotenství, za týden jsem pak porodila.“

Prošla menopauzou

V roce 2016 jí lékaři diagnostikovali Hodgkinův lymfom. Následně se dozvěděla o různých způsobech léčby. Podstoupila několik léčebných postupů. Mezi ně patřila radioterapie, chemoterapie i léčba pomocí kmenových buněk, tedy metody běžně aplikované u onkologických pacientů. Vzhledem k povaze těchto postupů si odborníci mysleli, že ve svém věku prošla menopauzou.

To mělo za následek domnělou neplodnost. Pro Beccu nebylo přijmutí této diagnóze v nízkém věku jednoduché. Musela se s ní však smířit a přizpůsobit jí svůj životní styl. V červnu tohoto roku odjela na dovolenou do Španělska. Svými slovy to popsala takto: „Nechala jsem si vyjmout vaječník a zmrazit vajíčka, abych si zachovala plodnost. Po léčbě jsem však dále neměla menstruaci.“

Císařský řez

„Bylo mi řečeno, že jsem prošla lékařskou menopauzou, což znamená, že jsem nemohla mít děti přirozenou cestou.“ Nepříliš výrazných změn na svém těle si sice všimla, ale nepřikládala jim velký význam. Měla pouze pocit, že trochu přibrala na váze. Během dovolené ve Španělsku však začala pociťovat nepříjemné symptomy.

domaci-neplanovany-porod iZdroj fotografie: iStock

Po návratu z dovolené se stále necítila dobře, což ji přivedlo k tomu si udělat těhotenský test. Ten ukázal neuvěřitelný výsledek. Ukázalo se, že její problémy způsobovala preeklampsie, potenciálně velmi nebezpečný stav jak pro matku, tak pro dítě. O týden později proto porodila syna císařským řezem. Pojmenovala jej Elijah, což znamená v překladu malý zázrak. Význam chlapcova jména tak výstižně odpovídá okolnostem, za kterých byl přiveden na svět.

Co si myslíte, že stojí za mylnou diagnózou?

Zdroj: News
Diskuze Vstoupit do diskuze
135 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články