Otec 3 dětí žije ze sociálních dávek a odmítá si najít práci, protože nesouhlasí s odloučením od rodiny. Děti ani nechodí do školy

Otec tří dětí pobouřil internet zejména tím, že se netají odporem k práci. Své potomky navíc ani neposílá do školy, mohou si totiž dělat, co chtějí.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Matt a Adele Allenovi vypadají na první pohled jako zcela normální rodiče tří dětí. V jejich životě ale mnoho věcí funguje zcela jinak, než byste na první pohled očekávali. Většina rodičů je obvykle nervózní, aby dětem dopřáli správnou výchovu a vše, co potřebují. Tito manželé si však žádný stres nepřipouštějí.

Dělají si, co chtějí

Pozornému návštěvníkovi jejich bytu by jistě neuniklo, že děti po prostoru pobíhají, jak se jim zamane. Rodiče se nijak netají tím, že jim nic nezakazují, a jejich potomci si tak celé dny dělají, co chtějí. Mohou jíst, na cokoliv dostanou chuť, jít spát, kdykoliv si přejí, a nemusí dokonce ani brzy vstávat do školy. Do žádné totiž nikdy nechodili.

Nechodí ani do školy

Matt a Adele je vzdělávají doma, ale i tato oblast jejich života se nese ve stylu jejich výchovy – totiž dělej jen to, co si přeješ dělat. Dětem navíc zakazují brát běžně dostupné léky, pokud jsou nemocné. Prý se to neshoduje s jejich životními postoji. Mnohé lidi ale zaujal také život rodičů, zejména otce těchto dětí Matta.

Ženy na józe iZdroj fotografie: Depositphotos

Odmítá pracovat

Tento muž má sice tři děti, ale rozhodně si nedělá vrásky nad tím, jak je uživit. Je zcela závislý na sociálních dávkách, jelikož jeho jediným přivýdělkem je občasné vyučování jógy. Sám přiznává, že má k práci odpor, protože se celodenní odloučení od rodiny nesnese s jeho přesvědčením. Říká, že čas s rodinou je pro něj na prvním místě.

Ostatní to pobuřuje

Adele také nemá práci a sama svůj úděl popisuje jako roli matky na plný úvazek. Žijí z veřejné podpory, ale obhajují to tím, že vyznávají minimalismus, a proto systém příliš nezatěžují. Zamlada žili klasický život plný drahých dovolených, teď ale odsunuli materiální věci na druhou kolej. Někteří si myslí, že jsou prostě jen líní a pohodlní, a mnoho lidí jejich příběh pobouřil, či přímo vyděsil. Myslí si, že to pro trojici dětí představuje příšerný vzor a rodina by se nad sebou měla zamyslet.

Jaký máte názor na styl výchovy těchto rodičů?

Zdroj: ThisMorning
Diskuze Vstoupit do diskuze
81 lidí právě čte
Zobrazit další články