Při rybaření našli v řece zrezivělý trezor a rozhodli se ho vrátit jeho majiteli. Vyřešili tak 23 let starý zločin

Objevování věcí, které se ukrývají pod hladinami vodních toků, se stalo rodinným koníčkem. Aby bylo možné předměty najít a následně je vylovit, používají speciální magnet.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Otec se synem propadli zajímavému koníčku. Ve volném čase spolu hledají v řekách s pomocí magnetu utopené poklady. Většinou ale narazili na věci, jaké by většina lidí považovala za obyčejné harampádí. Jednoho dne se ale všechno změnilo. Na magnetické šňůře, kterou hodili do řeky, se zachytil záhadný předmět. Byl velmi těžký, takže dvojice hledačů musela zapojit všechny síly, aby se jí podařilo vytáhnout tajemnou věc z hlubin řeky.

V sejfu byly peníze a bankovní karty

Překvapivý nález učinil patnáctiletý George Tindale se svým dvaapadesátiletým otcem Kevinem, když vloni prohledávali řeku Witham v anglickém městě Grantham. Když se záhadná věc vynořila na hladinu, přitáhli ji ke břehu. S úžasem zjistili, že jde o trezor. S obrovským nadšením filmových hledačů pokladů se ho pokusili otevřít. Dvířka byla sice zrezivělá, ale přesto se jim podařilo dostat se do útrob sejfu.

Jeho obsah magnetické lovce zaskočil. V trezoru byly peníze, konkrétně australské dolary. V přepočtu šlo o zhruba 40 tisíc korun. „Bylo to opravdu úžasné. Vytáhli jsme ten trezor a v něm byly všechny ty peníze. No byli jsme prostě v šoku,“ nadšeně vypráví George. Ve vypáčeném trezoru nebyla jen hotovost, ale také zbrojní průkaz a bankovní karty, jejichž platnost vypršela v roce 2004. Nálezci měli dost údajů, aby mohli vypátrat skutečného majitele těchto věcí.

Našli kořist z 23 let staré loupeže

Když se spojili s místním podnikatelem Robem Everettem, nemohl uvěřit tomu, že se jeho trezor našel. Řekl jim, že ho ukradl zloděj, který se v roce 2000 vloupal do jeho kanceláře. Přestože byl krátce nato dopaden, kde sejf je, policii neřekl. Po dvaadvaceti letech na něj náhodně narazili otec se synem v řece. Podnikatele ohromilo, že se mu poctiví nálezci ozvali. „Mohli si ty peníze nechat, ale oni chtěli vše vrátit právoplatnému majiteli, a to podle mě hodně vypovídá o jejich charakteru,“ uvedl.

Svazky bankovek iZdroj fotografie: Depositphotos

Podnikatel vede společnost zabývající se investičním poradenstvím. A protože George je dobrý matematik, nabídl mu za odměnu, stáž ve své firmě. „Byl bych rád, kdyby pro nás pracoval. Je mu sice teprve patnáct, ale já mu rád dám příležitost,“ poznamenal Everett. Nabídka teenagera potěšila. Chce však nejdřív dokončit školu. Podle podnikatele může do firmy kdykoli nastoupit a začít sbírat zkušenosti.

Co říkáte na to, jak dvojice s nálezem naložila?

Zdroj: MagneticG
Diskuze Vstoupit do diskuze
144 lidí právě čte
Zobrazit další články