Otec přivázal svých 5 dětí na vodítko. Na internetu se na něj strhla vlna kritiky a rozhořčení

Tento otec malých paterčat vyvolal kontroverzi poté, co se s nimi vydal na procházku. Svých pět dětí si přivázal na vodítko, aby mu žádné z nich neuteklo, ale lidé jej odsoudili.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Výchova malých dětí je často výzvou sama o sobě. Mladí rodiče se setkávají s rozdílnými názory na výchovu v okruhu jejich blízkých, ale také je často čekají nemilosrdné komentáře na internetu. Jordan Driskell je otcem 5letých paterčat, takže se během dne se svými dětmi rozhodně nestíhá nudit. Naposledy vyvolal vlnu kritiky poté, co se s dětmi vydal na procházku a přivázal si je na vodítko.

Přišel na důmyslné řešení problému

Péče o pět stejně starých dětí je skutečně vysilující. Ve věku 5 let jsou navíc děti ve věku, kdy se zajímají o všechno okolo a jsou často rozjívené a neposedné. Své o tom ví Jordan Driskell, který se rozhodl přijít s kreativním řešením problému. Koupil vodítka určená pro děti, aby jeho dítka zůstávala na procházkách pohromadě a nerozutekla se.

Chtěli děti udržet v bezpečí

V minulosti rodina vlastnila pětimístný kočárek, ale toto řešení bylo velmi nepohodlné a nepraktické, navíc je nevhodné pro děti tohoto věku. Díky dětskému vodítku se ratolesti mohou toulat a prozkoumávat okolí, aniž by o ně rodiče museli mít strach, nebo nad nimi mít nepřetržitý dohled. Do Jordana se však na internetu lidé pustili poté, jakmile zveřejnil video z rodinného výletu.

Video se stalo virálním

Video z výletu do akvária se rychle stalo virálním a nasbíralo přes 3 miliony zhlédnutí. Stovky lidí se vyjadřovaly k tomu, že děti by rozhodně neměly být připoutány jako nějaká zvířata. Objevil se zde například i komentář: „Pokud nezvládáte jejich výchovu, prostě nemějte tolik dětí!” Jiní se snažili rodičům radit a psali do diskuze, aby s dětmi raději mluvili o tom, jak je utíkání hloupé.

Odbornice má jiný názor

Doktorka Deborah Gilboa, odbornice na rodičovství a výchovu dětí, má však jiný názor. Podle ní se dítě připoutané k vodítku necítí jako zvíře. Jestli si mají rodiče vybírat mezi tím, zda své dítě nechají doma, nebo ho vezmou ven na vodítko, je samozřejmě procházka jasnou volbou. Někteří lidé Jordana obhajují, protože má přece jen 5 ratolestí najednou. Dle některých by rodič měl mít svobodu ve výchově vlastních potomků.

Jaký máte názor na procházku s dětmi na vodítku?

Zdroj: DailyMail
Diskuze Vstoupit do diskuze
96 lidí právě čte
Zobrazit další články