Podlaha vrzala, hosté šíleli a ženicha málem trefil šlak. Novopečená nevěsta předvedla odvážný tanec přímo ve středu dění

Hosté byli nadšení z programu, který jim připravila novopečená nevěsta. Uprostřed sálu s nimi vytvořila živý kruh a začala smyslně tančit v okouzlujících šatech.

tanec i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Na YouTube koluje neuvěřitelné video, ve kterém předvádí nevěsta tanec tsifteteli. Nahrávka má již více než 425 000 zhlédnutí. Taneční vystoupení je staré již sedm let. To však nic nemění na tom, že oko kamery zachytilo, jak nevěsta smyslně tančí, až z toho zavrzaly parkety. Žena přivedla ženicha i hosty k šílenství. Večírek začal, jakmile začala hrát píseň z názvem „Zapalte si cigaretu”.

Kouzlo rytmického tance

Hlavní aktérka se zvedla a přizvala všechny na taneční parket. Způsobila trochu zmatek, ale přinutila většinu hostů vstát od svých stolů. Tsifteteli je balkánský tanec, jehož rytmická hudba často obsahuje tóny hry na housle. Dříve si historici mysleli, že tanec existoval již ve starověkém Řecku. Tyto domněnky se však nikdy nepotvrdily. Žádný tanec v původní tradici nevykazuje podobnosti s tímto konkrétním.

V současnosti se nejvíce vyskytuje v Řecku a v Turecku, tedy obecně v celém regionu jihovýchodního Středomoří. Na internetu existuje nespočet videí, které vysvětlují, jak se správně pohybovat do rytmu hudby. Nevěsta však žádné edukativní video pravděpodobně nepotřebovala. Dne 4. října roku 2015 předvedla to nejlepší, co vůbec předvést hostům mohla.

Krajkový korzet

Pozorní sledující se mohou zaměřit také na kouzelné šaty, které má žena na sobě. Pro Českou republiku je jejich design velmi netypický. Mezi zajímavý prvek lze určitě zařadit krajkový korzet. Nejextravagantnější senzací je však nevěstina sukně, jež je velmi široká a nabíraná. Žena má také krásný účes, kadeřnici pravděpodobně požádala o navlnění vlasů a umístění stříbrné korunky.

iZdroj fotografie: Pexels

Následně to rozjela ve velkém. Jak už bylo řečeno, nejprve kolem sebe svolala většinu svatebních hostů. Poté se začala smyslně pohybovat, kroutit v bocích a vlnit s pažemi. Mezitím kolem ní svatebčané vytvořili lidský kruh. V druhé polovině videa si můžete všimnout, že se k nevěstě připojila druhá dáma ve zlatých šatech. Společně to na parketu pořádně roztočily.

Jak se vám tanec tsifteteli líbí?

Diskuze Vstoupit do diskuze
77 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články