Okolí jí vyčítá, že opustila umírajícího manžela: „Musela jsem zachránit samu sebe. Udělali byste to samé,“ hájí se

Když se brali, snili o tom, že budou mít spoustu dětí a velkou rodinu. Krátce po svatbě ale udeřila zákeřná nemoc, která plány páru zhatila a nejen to.

ztrhaná žena i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Vážná nemoc dokáže převrátit život rodiny vzhůru nohama. Obrovský nápor na psychiku je tvrdou zkouškou odolnosti vztahů, kterou některé páry prostě nezvládnou. Své o tom ví žena, která snila o dětech a velké rodině, ale když její manžel onemocněl rakovinou, rozhodla se s ním rozvést. Vadilo jí, že se prý utápěl v sebelítosti, a ona už to nemohla poslouchat. Za to, že opustila umírajícího partnera, ji lidé odsuzují.

Nemocný manžel propadal sebelítosti

Když si dnes sedmatřicetiletá Daniela Fryová brala svého o patnáct let staršího manžela, bylo jí pouhých 22 let. Těšila se, že spolu budou mít děti a založí velkou rodinu. Věkový rozdíl se nezdál být významnou překážkou. Jenže nad sluncem zalitým vztahem se začalo smrákat, když jejímu manželovi byla v 37 letech diagnostikována rakovina varlat. Zdrcující zpráva oba šokovala a sny o dětech se začaly rozplývat.

„Manželství se nám rozpadlo pod rukama kvůli nemocné dceři,“ říká matka samoživitelka

Lékaři ale tvrdili, že není všem dnům konec. „Šance, že lidé zemřou na rakovinu varlat, nejsou tak vysoké jako u jiných typů rakoviny. Ale bála jsem se, že nebudeme moci mít děti,“ řekla serveru DailyMail Fryová. Její manžel bojoval s nemocí pět let, ale nedařilo se mu ji porazit. Napětí ve vztahu rostlo. Zoufalý muž propadal skepsi a sebelítosti, což jeho žena přestávala zvládat. Uvědomovala si, že zůstat s ním je správné, ale cítila beznaděj.

Odešla, když začala myslet na sebevraždu

Měla pocit, že je v pasti a že nemá právo na svůj vlastní život. Psychicky se začala hroutit. V plné síle na ni všechno dopadlo na pohřbu kamaráda. „Byla jsem v tak špatném stavu, že jsem najednou začala uvažovat o tom, že sebevražda by mohla být jednou z možností. Bylo mi zcela jasné, že pokud od toho neuteču, pravděpodobně zemřu,“ svěřila se Fryová s tím, že se proto rozhodla s umírajícím manželem rozvést.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Když se odstěhovala, nemocný muž upadl do ještě větších depresí. Okolí a zejména jeho rodiče nemohli snaše tak kruté chování odpustit. Podle webu Mirror ji ani neinformovali, když nakonec zákeřné nemoci podlehl. Fryová se to dozvěděla ze sociálních sítí, kde se jejich příběh začal šířit. Diskutující na ní nenechali nit suchou a vyčítali jí, že je sobecká a sebestředná. „Musela jsem zachránit samu sebe. Udělali byste to také,“ vzkázala jim.

Jak byste se v podobné situaci zachovali?

Diskuze Vstoupit do diskuze
57 lidí právě čte
Zobrazit další články