Našla opuštěného psa, kterého někdo nechal v dřevěné krabici. Stala se jeho oficiální zachránkyní

Když žena krabici otevřela, nemohla uvěřit svým vlastním očím. Byl tak slabý a podvyživený, že ani nevydával žádné zvuky.

Pitbull v pelechu i Zdroj fotografie: iStock
                   

Denně přibývají na stránky zpravodajských médií desítky příběhů o opuštěných zvířatech všeho druhu. Výjimkou bohužel není ani osud psa Diega. Stejně jako stovky dalších jej jeho majitelé pohodili daleko od svého bydliště bez toho, aby se o mazlíčka náležitě postarali a zajistili mu další domov. Na Diega se však usmálo štěstí v podobě duchapřítomné zachránkyně.

Lidská zvědavost

Feleciana Ramirezová se jednoho odpoledne procházela poblíž řeky jménem Oklahoma, která je pojmenována po stejnojmenném státu ve Spojených státech amerických. Vášnivá turistka cestou narazila na podivuhodný objekt. Když přišla blíž, identifikovala jej jako uzavřenou dřevěnou krabici. Přirozeně ji přepadla lidská zvědavost a chtěla zjistit, co se nachází uvnitř.

Pomohla si nástroji, které nosí vždy do přírody s sebou, a krabici otevřela. V žádném případě nečekala, že jejím obsahem bude živé zvíře. Později uvedla, že ji velmi překvapilo, jak byl Diego tichý. Po celou dobu nevydal prý žádný zvuk. Žádné vytí, fňukání ani štěkání. Pouze se na ni díval se smutným výrazem. Později byl převezen do centra, které se specializuje na péči o opuštěná zvířata.

Vyhublý a podvyživený

Veterinární specialista nedokáže určit, jak dlouho byl u řeky pohozen. Je však jasné, že neměl po celou tuto dobu přístup ani k jídlu ani k vodě. Jednoduše bych ponechán smrti. Na vnitřních stranách krabice zanechal Diego stopy po tom, jak se snažil uniknout. Byly plné škrábanců. Sám byl od pohledu vyhublý a podvyživený. Trpěl fyzicky, ale také psychicky.

Zveřejnil(a) Mutt Misfits Animal Rescue Society dne Pondělí 2. ledna 2023

Několik měsíců se zotavoval v útulku, aby mohl být předán do vhodné adoptivní rodiny. Díky specializované péči nabral zdravých deset kilo váhy, kterou předtím ztratil. O jeho adopci projevila zájem v první řadě jeho zachránkyně. Uvedla, že se do něj zamilovala již ve chvíli, kdy poprvé odstranila víko krabice. Diego tak našel svůj nový domov, kde může odstartovat další kapitolu svého života.

Jak byste psa pojmenovali vy?

Zdroj: People
Diskuze Vstoupit do diskuze
121 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Túje zhoustnou a porostou jako nikdy předtím. Stačí jim dopřát mykorhizní roztok a sílu budou čerpat z hub
Události247.cz
Události247.cz
Naftová a benzínová auta budou nadále jezdit, a to i přes zákaz EU. Podmínka pro jejich používání ale bude likvidační
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Čas natrhat kopřivy: Domácí kopřivový olej pomůže na bolest kloubů a zmírní zánět
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Pod zákopy 1. sv. války probíhaly kruté bitvy v podzemí. Většinou bývalí horníci se snažili nepřítele podkopat