Věrně čekal u dálnice, až se jeho páníček vrátí, ale marně. Jeho reakce, když se ho ujal nový majitel, je nepopsatelná

Psa jeho majitel vyhodil u dálnice se všemi jeho věcmi. Když se ke zvířeti přiblížili členové záchranné organizace, vyzařovaly z něj strach a nejistota.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Pejska našla nevládní organizace The Abonded Ones. Nacházel se na odlehlém a nebezpečném místě. Konkrétně na slepé odbočce z dálnice, za kterou začínal hluboký brod. Oblast se nacházela celkově mimo civilizaci a pozornost běžných lidí, nepatřila právě mezi ta nejnavštěvovanější místa. Záchranná organizace pro týrané pejsky nedlouho po jeho odchycení zveřejnila příspěvek na svém Facebooku.

Strach a nejistota

V tom bylo hlavně ohlášeno, že pejska vůbec někdo našel a že teď přebývá v jejich centru. Tamní pracovníci si také prostřednictvím sociálních sítí pomyslně povzdechli nad činy pejskova majitele a podmínkami, ve kterých muselo zvíře přežívat. Objevili jej díky pouhé náhodě, kdy projíždějící auto dostalo defekt zadního kola. Řidič vystoupil a po chvíli si všiml opuštěného zvířete.

Nezapřel v sobě svou lidskost a oznámení o stvořeníčku poslal policii. Ta poté kontaktovala odpovědnou organizaci na ochranu těchto zvířat. Když pracovníci na místo přijeli, pejsek dával jasně najevo, co cítí. Podle jedné zaměstnankyně z něj vyzařoval strach a nejistota. Na druhou stranu neprojevil žádnou agresivitu, když pochopil, že mu nikdo nechce ublížit, užíval si nezvyklou pozornost.

Nově Zeppelin

Dostal nové jméno Zeppelin. Ke svým zachráncům po pár minutách přilnul a spokojeně vrtěl ocáskem, když zjistil, že se jej snaží z místa dostat. Organizace však nenechala celou situaci jen tak být. Její vedení vypátralo Zeppelinova předchozího majitele. Ten bez jakéhokoliv studu a lítosti vypověděl, že na psa prostě neměl čas a nevěděl, jak jinak tuto situaci řešit.

V současnosti si Zeppelin užívá pozornost ostatních psů a personálu organizace. Zvyká si na život plný štěstí a lásky. Jakmile nastane správný čas, bude moci být adoptován do svého nového domova. Organizace ho již nikde nenechá samotného a opuštěného. Po tom všem, co si prožil, už si nezaslouží nic jiného než jen láskyplnou rodinu a milující domov.

Jaké byste dali pejskovi jméno vy?

Zdroj: AnimalPlanet
Diskuze Vstoupit do diskuze
83 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Vzala roli balicího papíru a začala ho lepit na podlahu v pokoji jejího syna. Maminka na mateřské tak ušetřila nejmíň 10 tisíc
Události247.cz
Události247.cz
Drahota nedopadá na každého: Politici si zase přidávají platy. Zaplatí jim je už tradičně daňoví poplatníci
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Slavná bramborová dieta, ze které šílí celý svět. Už za 3 dny jsou vidět výsledky, její princip je snadný
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Rusko používá rojící se munici Shahed 136. Navzdory nízkým nákladům je sebevražedný dron extrémně propracovaný