Štěně labradora týden čekalo na své páníčky u kolejí: „Toulaví psi vždycky doufají…“

Na opuštěného psa u kolejí, kterému hrozí od projíždějících vlaků nebezpečí, upozornili lidé záchrannou stanici. Jakmile se k plachému zvířeti někdo přiblížil, uteklo.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Černý kříženec labradora věrně čekal týden na své majitele, kteří jej vyhodili z auta u nádraží v kalifornském městě Irvine. Myslel si, že se pro něho zase vrátí. Ležel na místě hned u kolejí, kde ho nechali. Dokonce si nešel nikam shánět jídlo a pití, protože se zřejmě bál, aby své pány nepropásl. Jenže čas ubíhal a majitelé psa nikde.

Měla strach, že psa přejede vlak

Když byl pohublý pes u nebezpečných kolejí týden, všimli si ho kolemjdoucí a zavolali záchrannou stanici pro opuštěná zvířata. „Toulaví psi jsou věrní. I když je někdo odkopne, stále čekají na svého majitele, aniž by mysleli na to, že se už nikdy nevrátí. Zůstanou na místě, kde byli opuštěni,“ vysvětluje chování křížence záchranářka Suzette Hallová.

Frekventované železniční nádraží je pro toulavého psa nebezpečným místem. Labrador byl blízko kolejí. Měla jsem strach, aby zvíře nepřejel vlak. Dívka, která nás na psa upozornila, říkala, že se sotva pohnul, i když vlak byl už téměř u něj,“ vzpomíná Suzette. Jakmile dorazila na nádraží, snažila se k psovi přiblížit.

Nakonec zvíře přemohl hlad

Zkušená záchranářka věděla, že tito psi jsou velmi plaší. Jakmile by na něj šla zhurta, mohl by se vylekat. „Když jsem se k němu poprvé pokusila přiblížit, utekl. Snažila jsem se jej nalákat na kuře a klobásy. Byl to velmi zdlouhavý proces, než jsem získala jeho důvěru,“ popisuje Suzette dvoudenní akci, při které dokonce přespala u nádraží v autě.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Sice to trvalo, ale pes nakonec dostal hlad a vzal za vděk dobrotami od záchranářky. Pak už šlo vše velmi rychle, než se pes nadál, byl v přepravním boxu v autě na cestě k veterináři. Křížence labradora záchranářka pojmenovala Soldier. Veterináři po vyšetřeních zjistili, že je v pořádku. Nyní čeká na nové milující majitele.

Co říkáte na to, že majitelé takto nechali psa u nádraží?

Zdroj: TheSun

Diskuze Vstoupit do diskuze
79 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Ta díra tam není jen tak. Hospodyňky, které chtějí být v kuchyni efektivní, ocení hned 2 využití
Události247.cz
Události247.cz
Ve městech se začínají objevovat skupiny lidí, které mohou být pro bezpečí Čechů kritické
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Rajčata působí na plíce zdravých i nemocných. Skoro nikdo si neuvědomuje, jaké bohatství se v nich ukrývá
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Kruhy v obilí –⁠ jaká je jejich historie a co za nimi doopravdy stojí. Existují svědci, kteří z místa viděli odlétat podivný objekt