Opuštěný chlapeček hledá domov. Sní o někom, kdo bude jeho mámou a tátou navždy

Tříleté dítě, které skončilo v soukolí státní ústavní péče, trpí epilepsií a má fetální alkoholový syndrom. Přesto má spoustu energie a elánu.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

V dětských domovech či v systémech pěstounské péče jsou tisíce dětí, které by jednou provždy rády našly milující rodiče, zázemí, bezpečí a láskyplný domov. Většinou se do ústavní péče dostaly, protože nemají rodiče nebo jim byly odebrány. Podle webu Novinky se to děje zejména ze sociálních důvodů, jako je zanedbání základních potřeb, nevyhovující bydlení či obtížná finanční situace rodičů. Jedním z těchto dětí je i malý chlapec, který moc touží po rodině.

Má syndrom, který nejde léčit

Tříletý Oluś nemá už od narození na růžích ustláno. Lékaři u něj diagnostikovali epilepsii a fetální alkoholový syndrom. Ten se objevuje u dětí, jejichž matka v těhotenství konzumovala nadměrné množství alkoholu. „Dítě se pak narodí se specifickými tělesnými a psychickými následky, kterými je poškozeno na celý život,“ uvádí na svém webu Státní zdravotní ústav.

Soutěž o pobyt v lázních s all-inclusive

Přihlaste se k našemu newsletteru a mimo jiné získáte možnost účastit se soutěže a mít přehled o dalších nabídkách našich partnerů. Soutěž je pouze pro aktivní odběratele novinek.


Kochani, dziś staramy się pomóc Olusiowi❤️. Szukamy rodziny adopcyjnej, która przeszła szkolenia w OA lub jest w trakcie…

Zveřejnil(a) Adopcja dne Pondělí 3. března 2025

Jde například o poruchy růstu, deformity v obličeji, postižení centrální nervové soustavy. Fetální alkoholový syndrom není léčitelný. Přesto je roztomilý chlapeček, který skončil v jednom z polských dětských domovů, plný energie a elánu. Podle serveru Parenting rád běhá, hraje fotbal a skládá magnetické kostky. Je velkým fanouškem kresleného seriálu Tlapková patrola.

„Syn se narodil s postižením. Jsem úplně vyčerpaná, zvažuji, že ho dám k adopci,“ píše matka

Chlapeček sní o mámě a tátovi

K tomu, aby byl tříletý capart šťastný, mu chybějí jen milující rodiče. „Sní o někom, kdo bude jeho mámou a tátou navždy. O někom, kdo ho bude ukládat ke spánku, líbat na čelo před spaním a každé ráno na něj bude čekat s otevřenou náručí… Někoho, kdo ho obejme takovým způsobem, že jeho srdce bude tát. Protože Oluś miluje celým svým já,“ cituje přání chlapce facebookový profil Adopcja.

Dítě s papírovými postavami iZdroj fotografie: Depositphotos
Muž a žena u jezera

Aby zachránila svého syna, musela ho dát k adopci. Jejich shledání po 18 letech bylo plné radosti, ale i slz

Malý Oluś potřebuje empatické pečovatele, kteří mu poskytnou lásku, podporu a projeví trpělivost. Podobně jako v Česku je i v Polsku proces osvojení dítěte náročný vícestupňový proces. Na začátku žadatelé absolvují pohovor i psychologické vyšetření. Pak následuje posouzení jejich motivace k adopci, prověření finanční situace, bytových podmínek, vztahů v rodině a nakonec i setkání s dítětem. O osvojení pak rozhodne soud. Celý proces obvykle trvá několik měsíců.

Jaký máte názor na délku adopčního řízení?

Diskuze Vstoupit do diskuze
150 lidí právě čte
Zobrazit další články