Otec koupil dceři k narozeninám ojetého Forda. Když v palubní přihrádce nalezne dopis, obrátí se mu rázem život vzhůru nohama

Skoro každý otec chce svému dítěti koupit pro začátek nějaké ojeté autíčko, aby se naučilo pořádně jezdit. Stejně na tom byl i tento tatínek.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Kevin Duke velice dlouho přemýšlel, co koupí svojí dceři k šestnáctým narozeninám. Přece jen už je to nějaký věk, takže ji nemůže odbýt nějakým obyčejným dárečkem. Nakonec se rozhodl, že jí koupí nějaké ojeté auto, které si jeho dcera už dlouho přála. A opravdu měla velikou radost, protože se chtěla naučit pořádně řídit. Řidičský průkaz v Americe totiž můžete mít už od 16 let.

V autě byla obálka

U velmi milé prodejkyně Sabriny koupil krásný stříbrný Ford v opravdu zachovalém stavu. Před tím, než auto své dceři dal, prohléhl všechny přihrádky, které v něm byly. A z palubní desky na něj vypadla obálka adresovaná přímo Kevinovi jako kupujícímu vozidla. Bylo naprosto jisté, že řádky, které v dopise byly, napsala osobně Sabrina. Když je muž četl, kutálely se mu slzy po tváři.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Musela auto prodat

Sabrina v dopise píše, že auto patřilo její matce, a hodně pro ni znamená, protože její matka, teta a malá dcera zemřely při požáru v domě. Auto bylo to jediné, co jí po nich zbylo. Všechno, co pro ni něco znamenalo, bylo při požáru zničeno. Z finančních důvodů bohužel musí toto auto prodat, aby se vůbec uživila.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Chtěla by ho od něj v budoucnu odkoupit

Popřála majiteli auta hodně radosti z jeho používání, ale žádala ho, že pokud ho bude chtít někdy prodat, ať jí dá nejprve vědět. Sice nyní nemá peníze na jeho odkoupení, ale doufá, že někdy v budoucnu ho od něj bude moci zase odkoupit zpět.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Kevin se rozhodl, že Sabrině musí pomoci. Uspořádal sbírku a jako zázrakem se mu podařilo vybrat částku, za kterou od něj mohla Sabrina auto odkoupit a zaplatit všechny náklady s ním spojené. Toto auto pro ni totiž znamenalo jedinou vzpomínku, jež jí na rodinu zbyla.

Udělali byste to stejné co Kevin?

Zdroj: Transparency

Diskuze Vstoupit do diskuze
103 lidí právě čte
Autor článku

Lucie Vágnerová

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Túje zhoustnou a porostou jako nikdy předtím. Stačí jim dopřát mykorhizní roztok a sílu budou čerpat z hub
Události247.cz
Události247.cz
Naftová a benzínová auta budou nadále jezdit, a to i přes zákaz EU. Podmínka pro jejich používání ale bude likvidační
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Čas natrhat kopřivy: Domácí kopřivový olej pomůže na bolest kloubů a zmírní zánět
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Pod zákopy 1. sv. války probíhaly kruté bitvy v podzemí. Většinou bývalí horníci se snažili nepřítele podkopat