Věděli, že se dítě narodí s rozštěpem rtu, přesto si ho nechali. O 2 roky později syn vyrazil lékařům dech

Lékař matce doporučil potrat, protože její dítě trpělo rozštěpem rtu. Ona ho však zabít nenechala, za což sklidila vlnu kritiky. Po dvou letech se ale všechno změnilo.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem Sara Heller
                   

Někteří lidé dávají přednost cestě nejmenšího odporu, jiní se však překážek nebojí. Z té druhé kategorie jsou rodiče malého Brodyho, který se narodil s oboustranným rozštěpem horního rtu. Lékař už v době těhotenství jeho matce doporučil podstoupit potrat. Rodiče však po miminku velmi toužili a přerušení těhotenství odmítli, za což sklidili vlnu negativních ohlasů. Všichni pochybovači ale po dvou letech zmlkli.

Vývojová vada je k potratu nepřesvědčila

Když se Sarah Heller a její přítel Chris dozvěděli, že spolu čekají miminko, byli nadšení a plni očekávání. Velkou ránu jim ale uštědřil osud, když se od lékaře při ultrazvuku dozvěděli o vývojové vadě plodu, známou jako dvojitý rozštěp horního rtu. Takto postižené děti se často matky rozhodnou raději potratit, aby takové dítě nečekal velmi těžký život.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Sara Heller
Postižení malého Brodyho bylo opravdu rozsáhlé a někdy mu bránilo i normálně dýchat

Sarah se k takovému řešení ale neuchýlila. Dítě si moc přála a potrat zkrátka nepřipadal v úvahu. „Jediné, na čem nám záleží, je, aby náš syn dýchal. Pak bude všechno v pořádku,odmítli rodiče lékaře, který jim přerušení těhotenství doporučil. Těhotenství proto pokračovalo až ke zdárnému porodu. Děťátko se narodilo s oboustranným rozštěpem rtu a chromozomovou aberací, ta zapříčinila rozsáhlou deformaci patra a nosní přepážky.

Osudová návštěva restaurace

S fotografiemi svého čerstvě narozeného syna Brodyho se milující rodiče ihned pochlubili na sociálních sítích, kde ale od mnoha lidí sklidili vlnu kritiky. I když z toho Sarah byla trochu nesvá, pohled do veselých očí svého malého synka jí vracel naději. Péče o novorozence však nebyla snadná. Kvůli své vadě měl potíže s jídlem a pitím, nemohl se smát a někdy měl potíže i s dýcháním.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Sara Heller
Z Brodyho vyrostl pohledný mladík a po rozštěpu zbyly sotva patrné jizvičky pod nosem

Vše se změnilo tehdy, když jednoho dne i se svým dítkem navštívil šťastný pár svou oblíbenou restauraci. Byli připraveni na negativní komentáře okolí. To, co se stalo, jim ale vzalo dech. Číšník rodičům oznámil, že je u jiného stolu čeká cosi důležitého. Jakmile tam přišli, u stolu nikdo neseděl, ale na ubrusu ležel přehnutý list papíru.

Když jej Sarah otevřela, stálo na něm: „Krásnému malému chlapci,“ a vedle ležel šek na 1 000 dolarů od neznámého dárce. Ten rodiče využili na plastickou operaci, která Brodyho obličej proměnila k nepoznání, a nyní je z něj krásný malý hoch.

Jak byste se na místě Brodyho rodičů zachovali vy?

Zdroj: DailyMail

Diskuze Vstoupit do diskuze
113 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Ta díra tam není jen tak. Hospodyňky, které chtějí být v kuchyni efektivní, ocení hned 2 využití
Události247.cz
Události247.cz
Ve městech se začínají objevovat skupiny lidí, které mohou být pro bezpečí Čechů kritické
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Rajčata působí na plíce zdravých i nemocných. Skoro nikdo si neuvědomuje, jaké bohatství se v nich ukrývá
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Kruhy v obilí –⁠ jaká je jejich historie a co za nimi doopravdy stojí. Existují svědci, kteří z místa viděli odlétat podivný objekt