Sedm věcí, které je nutné udělat vždy, než vyrazíte na dovolenou. Zajistí vám pohodu a klid na cestách, nenechte se už ničím vykolejit

Dovolená je chvíle zaslouženého odpočinku, na kterou se mnohdy těšíme celý rok. Před odjezdem je dobré zajistit pár potřebných věcí.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Odpočinkový pobyt nám totiž dokáže velmi nepěkným způsobem pokazit nejistota, že je doma všechno v pořádku. Proto je dobré dodržet pár kroků a opatření předtím, než na dovolenou vyrazíme. Platí to hlavně v případě, že máme rodinný dům. Výhodou jsem nejen dobré sousedské vztahy, ale také rodina, která je v pohotovosti a ochotná v případě potřeby pomoci. 

Důležité věci raději překontrolujte dvakrát

Věci, které nutně potřebujete, mějte v jedné tašce, kterou budete mít neustále po ruce. Před odjezdem z domova je raději ještě překontrolujte, není nic horšího než na letišti zjistit, že u sebe nemáme pas nebo peněženku. Platí to hlavně o věcech, které nejdou zakoupit nebo nahradit. Pokud doma zapomeneme kartáček na zuby, není to takový problém jako když doma necháme mobilní telefon nebo peněženku s finančním obnosem. 

iZdroj fotografie: Pexels

Pokud máme dobré vztahy se sousedy, je dobré jim oznámit, že se na dovolenou chystáme. Můžeme si tak zajistit hlídání našeho domu a celý pobyt si tak užít ve větším klidu. Zanechte jim také důležité telefonní kontakty pro případ, že by se něco dělo. Dobrým řešením je i zapůjčení náhradních klíčů. Jestliže to nejde s vašimi sousedy, rozhodně by náhradní klíče měli mít příbuzní, kteří bydlí nedaleko a v případě potřeby mohou zajít zkontrolovat, že je vše u vás doma v pořádku. 

Dejte pozor na to, ať váš pozemek nepůsobí zanedbaně

Jestliže jedeme na delší dovolenou, je zapotřebí posekat trávník a shrabat spadané listí. Nic totiž neláká lupiče tolik, jako dům, který vypadá ve svém okolí zanedbaně. Je dobré také pověřit sousedy tím, aby pravidelně vybírali schránku na dopisy. I to je totiž jasným znamením, že se v domě delší dobu nikdo nevyskytuje a čeká zde bezproblémový lup. 

iZdroj fotografie: Pexels

V peněžence je dobré jen nezbytně důležité věci a to pro případ, že bychom o ni na dovolené přišli. Kartičku do knihovny nebo na poštu je tedy lepší nechat doma na poličce. Pokud doma necháváme automobil, je zapotřebí klíče od něj zamknout na bezpečné místo, například do trezoru. Pokud máme klíče na háčku hned vedle dveří, přímo tím lákáme zloděje k tomu, aby náš vůz odcizil. 

Zdroj: BetterHomesAndGardens

Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Prostor 108m² podkrovního bytu využili do posledního centimetru: Dominantou jsou mohutné dřevěné trámy
Události247.cz
Události247.cz
Meteorologové: Menší ochlazení potrvá jen chvíli, pak Česko čekají příjemné letní teploty
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Srovnání menstruačních pomůcek – co říkají gynekologové?
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nejtěžší optická iluze na světě poprvé na českém internetu: Najděte skrytého motýla do 13 sekund