Strašidelný příběh o 4letém chlapci, který záhadně zmizel. Po 8 měsících se vrátil jako „nový kluk“

Ztracený syn byl nalezen. O generaci později však rodina zjistila něco šokujícího. Testy DNA odhalily dosud skrytou pravdu.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Bobby Dunbar zmizel v roce 1912. Jeho znovunalezení vyústilo v bitvu o opatrovnictví, neprávem odsouzeného muže a test DNA o 90 let později. Zmizelo nezletilé dítě a celá země ho začala hledat. Nakonec ho rodina dostala zpět. Jenže zjistila, že nejde o jejich potomka. Událost se skutečně stala v roce 1912 v rodině Dunbarů. Dne 23. srpna 1912 se rodina vydala na jednodenní výlet k jezeru Swayze v Louisianě.

Dobré zprávy po osmi měsících

Tehdy 4letý chlapec jménem Bobby zmizel. Rodiče Lessie a Percy Dunbarovi hledali syna všude, ale po neúspěšném pátrání byli nuceni kontaktovat úřady. Místní policie a nakonec i státní policie vyhlásila celostátní pátrání. Chytali aligátory a házeli dynamit do jezera v naději, že výbuch vynese tělo na hladinu. Nic však nevedlo k nalezení hocha. Osm měsíců po Bobbyho zmizení dostala rodina Dunbarových dobré zprávy.

iZdroj fotografie: Depositphotos

V Mississippi našli chlapce, který odpovídal Bobbyho popisu. S malým hochem spatřili lidé muže jménem William Cantwell Walters. Ten po svém dopadení tvrdil, že chlapec byl nemanželským dítětem Charlese Bruce Andersona, tedy jeho staršího bratra, a ženy jménem Julia Anderson, jež pracovala pro jejich rodinu. Dle slov Walterse byl chlapec jménem Bruce ponechán v péči Julie, zatímco on chodil do práce.

Jizvy na jeho těle

Mnoho obyvatel města se za Walterse postavilo, ale policie jej přesto zatkla a chlapce vzala do vazby. Setkání hocha s rodinou Dunbarových je stále matoucí. Podle novinových zpráv měl chlapec radost. Jakmile uviděl Lessie, okamžitě zakřičel „Mami“. Jiné výpovědi tvrdí, že Lessie a Percy Dunbarovi nebyli schopni potvrdit, zda se skutečně jednalo o Bobbyho. Matka jej údajně poznala jen podle znamének a jizev na jeho těle.

Policie pak nechala chlapce odvézt domů k Dunbarovým. Několik dní poté, co si rodina vzala Bobbyho domů, přišla k jejich dveřím Julia Andersonová a stála si za Waltersovým tvrzením, že chlapec je její syn. Údajně dovolila Waltersovi, aby se o něho pár dní postaral, zatímco ona hledala práci. Oněch pár dní se nakonec změnilo v měsíce, protože stále nenacházela zaměstnání.

Testy DNA

Policie proto požádala Bobbyho, aby se zúčastnil vyšetřování. Chtěla zjistit, zda jej Julia dokáže správně identifikovat, což se nepovedlo. Následující den se vrátila a tvrdila, že hoch identifikovaný jako Bobby Dunbar byl její syn Bruce. Zpráva o neúspěchu při prvotní identifikaci se však rozšířila, navíc chlapec se s rodinou cítil dobře. Soud se tímto případem nechtěl dále zabývat, a tak hoch zůstal s Dunbarovými.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Vše se zdálo být v pořádku, Bobby se mohl vrátit ke své rodině. V roce 2004 syn Bobbyho Dunbara souhlasil s testem DNA. Nebyl pokrevně příbuzný se členy rodiny. Pokud jde o skutečného Bobbyho Dunbara, jeho osud je stále neznámý. Někteří novináři se domnívali, že Lessie a Percy Dunbarovi něco provedli jejich synovi a používali Bruce Andersona, aby zakryli svou chybu. Podle úřadů se nedaleko od jezera našly stopy a místní obyvatelé tam viděli podezřele vypadajícího muže, ale zvěsti se nikdy nepotvrdily.

Jaký osud podle vás potkal chlapce?

Zdroj: TheLineUp
Diskuze Vstoupit do diskuze
67 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Moje tchyně dávala do mikrovlnky ponožky. Nechápala jsem to až do té doby, než mi vysvětlila, že se tak zahřívá
Události247.cz
Události247.cz
Strach z útoků: Menšiny se bojí o své životy. Vládu to ale nezajímá
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Nečekané příznaky vysokého krevního tlaku: Když hodnota překročí 180/120 mm Hg, znecitliví ruce
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Vrátíte se do chladného bytu a zapnete radiátor na 5? To je chyba. Je lepší pustit ho na střední stupeň a vyčkat