Policisté obvinili psa z útoku na 9letého chlapce. Když vypátrali, jak to bylo doopravdy, ukápla nejedna slza

Během procházky v lese spatřili ženu a její dva syny v řece. Pes Buddy se za nimi okamžitě rozběhl. Za své hrdinské chování ale přesto schytal obvinění.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Tento příběh sdílejí nejen uživatelé internetu, ale také policisté. Hlavním aktérem je pes Buddy, kterého před několika dny oslavovali lidé jako hrdinu, původně byl však osočen za napadení dítěte. Buddy a jeho majitel se procházeli podél řeky v australském lese, když v dálce spatřili podivný výjev. Pes se od muže odtrhl a běžel k matce se dvěma dětmi. Buddy skočil na matku 5letého a 9letého chlapce, jež se je snažila utopit.

Musel získat 50 tisíc podpisů

Žena utekla a Buddy vytáhl děti z vody. Mladší hoch bohužel nepřežil. Majitel psa uvědomil policii a poskytl přeživšímu chlapci první pomoc. Jakmile na místo dorazila policie, našla na 9letém klukovi kousance od psa. Buddy jej při vytahování z vody silně sevřel. Dokud policisté nevyslechli muže, považovali zvíře za viníka. Je těžké uvěřit něčemu tak absurdnímu, ale majitel psa musel k jeho propuštění shromáždit dohromady 50 tisíc podpisů.

Dále musel získat potvrzení od veterináře a napsat dopis, v němž vysvětluje, že jeho pes nebyl nikdy agresivní. Policie Buddyho celou dobu držela ve svém zařízení. Kynologové postupovali podle přesně daných instrukcí. Jelikož se pes stal na určitou dobu podezřelým, musel být zadržen. Bylo by nezákonné a nebezpečné, kdyby potažmo agresivní zvíře zůstalo v blízkosti ostatních lidí.

Dodnes neobjasněný případ

Statečný pes, který 9leté dítě zachránil, se naštěstí vrátil ke své rodině. Šlo o velmi radostné setkání. Jeho majitel byl však z policejních postupů a z jednání vyšetřovatelů zaskočený. Na sociálních sítích sdílel své pocity. Připadalo mu nefér, že pejsek zachránil dětský život, a přesto byl zadržen. Vadilo mu, kolik dokumentů a papírování musel zařídit pro to, aby získal svého čtyřnohého přítele zpět.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Policie vznesla obvinění proti matce, která děti týrala. Dodnes není případ úplně objasněn. Matkou dvou chlapců po incidentu zmizela. Jako by se po ní slehla zem. Majitel psa však nikdy nezměnil svou výpověď v policejním protokolu. Stále trvá na tom, že ji viděl při pokusu své děti utopit. S jedním chlapcem se jí to také podařilo. Toho druhého potkal anděl strážný v podobě Buddyho.

Jaký trest byste navrhli matce tyrance?

Zdroj: Express

Diskuze Vstoupit do diskuze
57 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
7 psích plemen, která si skvěle rozumí s kočkami. Jsou trpělivá a nevykazují žádné známky agrese
Události247.cz
Události247.cz
Růst důchodů nekončí: Během následujících měsíců se zvednou hned několikrát. Češi ale vyšší penzi nechtějí hned z několika jasných důvodů
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Fyzioterapeut doporučil 5 cviků, které odbourají bolest zad v bederní oblasti. Navíc posílí okolní svaly, takže fungují i jako prevence
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Miliony mrtvých hladem. V 6. století nad severní polokoulí rok a půl téměř nesvítilo slunce