Servírka neochotně obsluhovala malého chlapce, naštvaná, že neměl na zaplacení. Když sklízela jeho stůl, zkoprněla úžasem

Být číšníkem je těžká a nevděčná práce. Číšníci pracují dlouhé hodiny za nízké platy. Často jsou obětí nejen nadřízených, ale také hostů.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Jedním z pravidel, které by měli číšníci dodržovat, je, že je důležité vždy potěšit zákazníka. To může být opravdu velmi obtížné. Ne každému hostovi se lze jednoduše zavděčit, natož mu například vykouzlit úsměv na tváři. Servírka z našeho příběhu se setkala s malým hostem, kterému udělala radost naprosto obyčejnou věcí.

Obsluhovala jako obvykle

Servírka, která obsluhovala v restauraci, kde pracovala, si všimla malého chlapce, který vešel sám dovnitř a sedl si ke stolu. Servírka z toho radost neměla. Přesto věděla, že by měla obsloužit i takto malého zákazníka. Když se blížila ke stolu, doufala, že rychle vyřídí objednávku a chlapec brzy odejde pryč. Chlapec si prohlížel nabídku restaurace a zjistil, že na svůj vysněný pohár nebude mít zřejmě dostatek peněz.

iZdroj fotografie: Unsplash

Servírka se v duchu smála. Bylo ji jasné, že malý chlapec nebude mít peníze na jejich nabídku, natož aby ji nechal nějaké peníze navíc jako spropitné. Přesto tedy chlapci nabídla jednu alternativu, aby si mohl užít alespoň trochu své vysněné sladkosti. Nabídla mu samotné kopečky zmrzliny, které vyjdou na mnohem méně peněz než pohár s ovocem a šlehačkou.

Když odešel, byla v šoku

Chlapec si vychutnával zmrzlinu, kterou si koupil a pak požádal o účet. Následně nechal na stole peníze pro servírku, poděkoval, pozdravil a odešel z restaurace. Teprve potom se servírka dostala ke stolu, kde seděl, aby sklidila špinavé nádobí a zkasírovala peníze za zmrzlinu. Když se podívala na bankovky, které ležely vedle účtu, zůstala v šoku stát.

iZdroj fotografie: Unsplash

Malý chlapec ji nechal 25 % spropitné. Na svůj vysněný pohár by tedy peníze měl. Vybral si levnější pochutinu jen proto, aby ji mohl nechat spropitné jako poděkování za její služby. Servírka se pak kvůli svým myšlenkám a také svému chování cítila špatně. Slíbila si, že už nikdy nebude soudit lidi podle jejich věku, nebo dokonce podle toho, jak na první pohled vypadají.

Zdroj: Facts Verse

Diskuze Vstoupit do diskuze
121 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Moje tchyně dávala do mikrovlnky ponožky. Nechápala jsem to až do té doby, než mi vysvětlila, že se tak zahřívá
Události247.cz
Události247.cz
Strach z útoků: Menšiny se bojí o své životy. Vládu to ale nezajímá
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Nečekané příznaky vysokého krevního tlaku: Když hodnota překročí 180/120 mm Hg, znecitliví ruce
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Vrátíte se do chladného bytu a zapnete radiátor na 5? To je chyba. Je lepší pustit ho na střední stupeň a vyčkat